Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Skład AlphaTauri poznamy w przyszłym miesiącu?

Po sensacyjnym zwycięstwie Pierre’a Gasly’ego w wyścigu o GP Włoch oraz kolejnym przeciętnym występie Daniła Kwiata, który zajął dziewiąte miejsce, coraz gorętszym tematem staje się skład AlphaTauri na kolejny sezon.

Opublikowano

w dniu

Pierre Gasly and Danil Kvyat skład alphatauri
Fot. Red Bull Pool Content

Pierre Gasly spokojny o miejsce w ekipie

Francuski kierowca zdobył dotychczas 43 punkty i zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji kierowców, przez co jego pozycja wydaje się być niezagrożoną. W tym czasie Danił Kwiat zgromadził zaledwie 4 punkty i zajmuje 15. lokatę. Nic więc dziwnego, że zarówno szef ekipy AlphaTauri Franz Tost, jak i doradca Red Bulla ds. motorsportu dr Helmut Marko otrzymują coraz więcej pytań odnoście obsady kokpitów w przyszłym sezonie.

Gasly jeździ świetnie, podczas gdy Danił miał kilka niepowodzeń wynikających z błędów po stronie zespołu – bronił rosyjskiego kierowcę Franz Tost. – Na przykład jego wypadek na Silverstone był winą zespołu. Kwiat jeszcze nie dogaduje się z samochodem, ale to może się zmienić.

ZOBACZ TAKŻE
Pierre Gasly i jego przyszłość w F1. Jak będzie wyglądała?

Rewelacyjną formę Pierre’a Gasly’ego dostrzega dr Helmut Marko i przekonuje, że pozostanie on w ekipie AlphaTauri jako lider. –Gasly jest jednym z kierowców rodziny Red Bulla. Ściga się obecnie w AlphaTauri i wykonuje tam świetną robotę. Potrzebujemy tam lidera zespołu.

Skład AlphaTauri na sezon 2021? Niepewna przyszłość Daniła Kwiata

Zapytano Franza Tosta, czy miejsce Daniła Kwiata może zająć ścigający się w Formule 2 Yuki Tsunoda. To protegowany Hondy, która dostarcza przecież Red Bullowi i AlphaTauri jednostki napędowe. Japoński kierowca plasuje się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, tracąc 26 punktów do lidera Calluma Ilotta.

ZOBACZ TAKŻE
Max Verstappen i jego 5 najlepszych GP. Holender zaskoczył kibiców

Oby tak dalej! Tsunoda wykonuje świetną robotę w swoim pierwszym sezonie w F2. W rzeczywistości sprawa jest bardzo prosta. Ci którzy będą najszybsi, dostaną w końcu miejsce w kokpicie – podkreślał szef AlphaTauri.

W Red Bullu są tylko dwie osoby, które decydują o obsadzie naszych czterech kokpitów. Są nimi Dietrich Mateschitz i Helmut Marko. Myślę, że do końca października dowiemy się więcej – dodał.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama