Czego szukasz?

F1 Boost GP Wielkiej Brytanii 2022

DTM

Müller zwycięzcą pierwszego wyścigu DTM na Nürburgringu | Analiza 

Pierwszy wyścig DTM na słynnym Nürburgringu (lecz wersja toru Grand Prix) padł łupem Nico Müllera. Po raz kolejny bezkonkurencyjne było Audi, natomiast swoje problemy miał Robert Kubica. Czas na analizę zmagań.

Nico Müller Audi DTM Nurburgring 2020
Fot. Audi Sport Media Center

Najlepszy kierowca: Nico Müller

Sobotę na Nürburgringu w wykonaniu Müllera można nazwać tylko jednym słowem – perfekcja. To była naprawdę czysta perfekcja, ponieważ Szwajcar zdobył najpierw pole position, a następnie pojechał bezbłędny wyścig, odjeżdżając rywalom na ponad 10 sekund. Było to czwarte zwycięstwo w sezonie 2020 dla kierowcy Audi Sport Abt Sportsline.

Zdobywając komplet punktów w sobotę Müller powiększył przewagę nad Robinem Frijnsem do 43 punktów. Można odnieść wrażenie, że Nico Müller jest w tym sezonie nie do zatrzymania.

Najlepszy zespół: Audi Sport Abt Sportsline

Pomimo zbyt odważnego manewru w wykonaniu Robina Frijnsa i utraty podwójnego podium dla owej ekipy, to jednak zespół Abt Sportsline ponownie był tym najlepszym 12 września na Nürburgringu. Nico Müller jak wcześniej wspomnieliśmy pojechał perfekcyjne zawody, a Frijns prócz dość istotnego błędu, pojechał też dość dobry wyścig.

ZOBACZ TAKŻE
DTM 2020: Niezbędnik kibica - wszystko, co musisz wiedzieć

Audi Sport Abt Sportsline także spisało się najlepiej w sobotę. W klasyfikacji zespołowej są liderem z przewagą 154 punktów nad Audi Sport Rosberg. W owej klasyfikacji na chwilę obecną nie widać konkurencji dla teamu Abt Sportsline.

Audi na czele, ale BMW niedaleko

Pomimo absolutnej dominacji Audi, jednak BMW wcale nie najgorzej wypada na Nürburgringu. Najlepszym przykładem jest podium Marco Wittmanna, który cały wyścig trzymał się blisko na przykład Mike’a Rockenfellera czy Rene Rasta i Robina Frijnsa.

ZOBACZ TAKŻE
WYWIAD | Robin Rogalski "Testy DTM przewyższyły moje oczekiwania"

Kolejnym promykiem nadziei na konkurencyjną niedzielę był fakt, iż 5 samochodów BMW znalazło się w punktowanej dziesiątce, co jest kolejnym progresem bawarskiej marki. Krok po kroku i powinno być lepiej. Obecnie Audi ma przewagę 339 punktów nad BMW.

Występ Roberta Kubicy:  Trudna sobota na Nürburgringu

Najpierw 15. miejsce w kwalifikacjach, co już źle rokowało, lecz wyścig był koszmarny. Ostatnie miejsce w wyścigu, z pokaźną stratą do najbliższego rywala – Fabio Scherera Robert stracił aż 24 sekundy.

Patrząc na tempo Polaka nie było szans na lepszy rezultat. Wszystkie pozytywy z Assen wydaje się, iż poszły w niepamięć, ponieważ kierowca Orlen ART wrócił do swojego status quo w tym roku, czyli ostatniej pozycji, niestety.

Co dalej?

W niedzielę czeka Nas kontynuacja rywalizacji na torze Nürburgring w wersji Grand Prix.

O godzinie 10:45 odbędą się kwalifikacje, a następnie o 13:30 drugi wyścig, piątej rundy sezonu 2020 Deutsche Tourenwagen Masters.

Czy BMW da radę ponownie w niedzielę przechytrzyć Audi? A może po raz kolejny będziemy zdani na oglądanie kompletnej dominacji marki z Ingolstadt? O tym przekonamy się już w niedzielę.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama