Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Lorenzo Savadori za Bradleya Smitha. Aprilia dokonuje zamiany

Aprilia postanowiła dokonać zamiany zawodników. Na ostatnie trzy rundy Lorenzo Savadori zastąpi Bradleya Smitha.

Lorenzo Savadori za Bradleya Smitha. Aprilia dokonuje zamiany
Fot. MotoGP.com

Wszystko przez złą dyspozycję Brytyjczyka. Smith w tegorocznym sezonie zastąpił zawieszonego Andreę Iannone, jednak najlepszą pozycję, jaką zdobył, była 12. lokata podczas Grand Prix Andaluzji. Teraz sam ustępuje, bowiem na jego miejsce wskoczy Lorenzo Savadori.

ZOBACZ TAKŻE
Aprilia: Zawieszenie Iannone oznacza koniec współpracy

W klasyfikacji generalnej zajmuje natomiast dopiero 21. miejsce z dorobkiem 12 punktów. Dla porównania, partner zespołowy Smitha, Aleix Espargaro, znajduje się na 8. pozycji w „generalce”, mając na koncie 90 „oczek”. – Przede wszystkim chciałbym podziękować Bradley’owi za jego wysiłki w tym sezonie. Przyjął nieoczekiwaną rolę fabrycznego zawodnika z wielką godnością, a jego wkład był niezwykle cenny. Teraz z niecierpliwością czekamy na debiut Lorenzo – powiedział Massimo Rivaola, dyrektor generalny Aprilia Racing.

Lorenzo Savadori wkracza do akcji

Lorenzo Savadori to 27-letni włoski zawodnik testowy Aprilii. Ściga się także w klasie Superbike w mistrzostwach Włoch. W tym sezonie wygrał aż sześć wyścigów, dzięki czemu zdobył mistrzowski tytuł. Dzięki tak dobrej formie, zapewnił sobie miejsce w Aprilii na ostatnie trzy wyścigi w MotoGP. – Ten awans jest z pewnoscią nagrodą za jego doskonały sezon jako zawodnik CIV (Campionato Italiano Velocita – przy. red.). To również krok w jego rozwoju, ponieważ będzie testował nasz motocykl także w roku 2021.

ZOBACZ TAKŻE
Najlepsi motocykliści na start. Jak wygląda stawka MotoGP 2021?

Wciąż jednak nie wiemy, co z przyszłością Andrei Iannone, którego zastępował do tej pory Bradley Smith. W połowie listopada Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu ma ogłosić wyrok w tej sprawie.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama