Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Oficjalnie: Andrea Iannone zawieszony aż na 4 lata

Decyzją Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu, Andrea Iannone został zawieszony na 4 lata. Powodem jest wykrycie w organizmie Włocha niedozwolonych substancji.

Andrea Iannone zawieszony na 4 lata!

To już pewne – decyzją Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Andrea Iannone został zawieszony na 4 lata. Powodem było naruszenie przepisów antydopingowych po wykryciu w organizmie sterydu anabolicznego drostanolu.

Andrea Iannone tłumaczył się… skażonym mięsem

Iannone tłumaczył się, że zabroniony steryd spożył wraz ze skażonym mięsem w restauracji hotelowej w Malezji. Włoch nie był jednak w stanie jednak udowodnić swojej racji. 1 kwietnia 2020 roku Komisja Dyscyplinarna FIM nałożyła na zawodnika karę zawieszenia na okres 18 miesięcy.

Członkowie WADA (Światowej Agencji Antydopingowej) jednak nie byli usatysfakcjonowani taką karą i wnioskowali o wieloletni zakaz startów. Werdykt Trybunału opóźnił się jednak o kilka dni – dopiero we wtorek poinformowano o decyzji.

ZOBACZ TAKŻE
Aleix Espargaro o Iannone: Nie ma szacunku dla innych

Podczas ostatniego przesłuchania Włoch nie przyznał się do winy. Utrzymywał, że przyjął niedozwolony środek nieświadomie i apelował o unieważnienie decyzji FIM. Nie potrafił jednak udowodnić, że ma rację.  Z orzeczenia dowiadujemy się, że tłumaczenie obrony nie zostało uznane za wiarygodne.

Wyrok – 4 lata zawieszenia

Decyzją Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu, Andrea Iannone jest zawieszony na 4 lata. Kara liczy się jednak od 17 grudnia 2019 roku, dlatego Włoch może wrócić do startów za 3 lata.

ZOBACZ TAKŻE
Aprilia: Zawieszenie Iannone oznacza koniec współpracy

W momencie zniesienia kary, Iannone będzie miał 34 lata. To może więc oznaczać praktycznie koniec jego kariery. W lutym Aprilia oświadczyła, że zawieszenie zawodnika będzie równoznaczne z zakończeniem współpracy. – Jeśli zostanie zawieszony na rok lub dwa, to jasne jest dla nas to, że współpraca dobiegnie końca. Jeśli jednak dostanie naganę z trzymiesięcznym upomnieniem, wówczas będzie to oznaczało, że Andrea udowodnił swoją niewinność – przyznał wówczas Massimo Rivola.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama