Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Sette Camara etatowym kierowcą Dragona w Formule E

Przygoda Brazylijczyka ze ściganiem w Formule E rozpoczęła się imponującym występem w Berlinie. Sergio Sette Camara zajął także drugie miejsce w corocznym teście debiutantów w Marrakeszu. Gdy Brendon Hartley odszedł od zespołu przed finałem sezonu 2019/20 w Berlinie, Brazylijczyk awansował na miejsce wyścigowe, aby zakończyć kampanię Dragon 6. sezonu.

Sergio Sette Camara dragon 2021
Fot. ABB FIA Formula E

Sette Camara przed pierwszym sezonem w FE

U progu swojego pierwszego pełnego sezonu w Mistrzostwach Świata Formuły E, Sergio Sette Camara bezsprecznie zdobył duże doświadczenie w ciągu dziewięciu dni w Berlinie. – Wiele się nauczyłem o optymalizacji bolidu i o pracy w formacie wyścigowym. Bardzo różni się on od innych maszyn w których ścigałem się. Spędziłem dużo czasu pracując z zespołem inżynierów, ucząc się, jak wykorzystać naszą energię w najbardziej efektywny sposób, by osiągnąć najlepszy wynik. Jestem podekscytowany, że mogę zastosować moją pracę, którą wykonaliśmy przed sezonem, do mojego pierwszego pełnego sezonu – podsumował Sette Camara.

ZOBACZ TAKŻE
Sergio Sette Camara zadebiutuje podczas ePrix Berlina

Patrząc na nadchodzący sezon, Brazylijczyk ma prawo być głodny sukcesów.

– Moim celem jest osiągnięcie jak najlepszych wyników w każdym wyścigu. Cieszę się czasem spędzonym z załogą DRAGON/PENSKE AUTOSPORT. Celem jest rozwój wraz z zespołem i kontynuowanie pozytywnego tempa, które rozpoczęliśmy razem w Berlinie. Konsekwentnie walczyć chcemy o punkty w tym sezonie.

Sette Camara pokazał do czego był zdolny w zeszłym sezonie, świetnym występem niegdyś w teście debiutantów, a następnie spadł na głęboką wodę w Berlinie.

Sergio Sette Camara spełnił oczekiwania zespołu

Szef zespołu, Jay Penske, skomentował zatrudnienie Brazylijczyka w optymistycznych słowach.

Sergio dał każdemu przedsmak tego, co nadejdzie w swoim pierwszych sześciu wyścigach z ekipą w Berlinie. Jestem zadowolony z tempa Sergio i niewątpliwie dostosował się do wyjątkowego charakteru wyścigów elektrycznych. Spodziewam się, że dzięki pakietowi PENSKE EV-5 i postępom, które robimy we wszystkich dziedzinach konsekwentnie zdobywać będziemy punkty. Będzie to mój pierwszy pełny sezon w DRAGON/PENSKE AUTOSPORT.

Pozostały 3 wolne miejsca

Sette Camara jest teraz potwierdzony w Dragonie. Pozostały tylko trzy wolne miejsca w Formule E. Jedno jest obok Brazylijczyka, a drugie wolne miejsce w Mahindra Racing. Dodatkową niewiadomą jest fotel w NIO.

ZOBACZ TAKŻE
ABB FIA Formula E ogłasza etapami kalendarz na sezon 2020/21

Pełna lista dwudziestu czterech kierowców po raz pierwszy pojawi się publicznie na oficjalnych przedsezonowych testach Formuły E w Walencji. Odbędą się one w dniach 28 listopada – 1 grudnia. Nie zapominajcie śledzić na bieżąco informacji o Formule E.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama