Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Nocny wyścig serii ABB FIA Formula E już w lutym

ABB FIA Formula E potwierdziła, że w pełni elektryczne mistrzostwa świata dosłownie rozświetlą ulice Diriyah. Zmagania tam odbędą się trzeci rok z rzędu. Co spektakularne to podwójna runda odbędzie się w ciemności, a to istotnie wpłynie na urozmaicenie zmagań.

fe arabia saudyjska nocny wyścig
Fot. ABB FIA Formula E

Nocny wyścig w Arabii Saudyjskiej

Nocny wyścig tam przypomni fanom, że mogą odbywać się nawet najbardziej intensywne i nieprzewidywalne wyścigi bez negatywnego wpływu na środowisko. Oświetlenie toru najnowszą technologią LED zmniejszy zużycie energii nawet o pięćdziesiąt procent w porównaniu z technologiami innymi niż LED. Energia potrzebna do zasilania reflektorów będzie w pełni z odnawialnych źródeł.

Celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, a zaangażowanie Formuły E w zapewnianie lepszej przyszłości poprzez wyścigi napędza jej ciągłe inicjatywy. Są one prowadzone zrównoważonego rozwoju środowiskowego, gospodarczego i społecznego na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE
ABB FIA Formula E ogłasza etapami kalendarz na sezon 2020/21

Diriyah E-Prix odbędzie się o godzinie 20:00 czasu lokalnego w dniach 26 i 27 lutego. To drugi weekend wyścigowy nadchodzącego sezonu po debiucie Mistrzostw Świata Formuły E 2020/21 w Santiago w Chile 16 i 17 stycznia.

Alberto Longo nie ukrywał ekscytacji z ogłoszenia pierwszego nocnego wyścigu w historii Formuły E. Podkreślał także, jak ważne będzie dopilnowanie wszystkiego w tych warunkach, aby impreza udała się.

– Jesteśmy bardzo dumni, że możemy współpracować z Arabią Saudyjską przy tworzeniu pierwszego nocnego wyścigu serii. Jestem przekonany, że wyścig będzie spektakularny i doprowadzi do stylu rywalizacji jakiego wcześniej nie widzieliśmy. Podobnie jak w przypadku wszystkiego co robimy, pierwszą myślą było jak w zrównoważony sposób urzeczywistnić naszą sportową wizję. Zanim wprowadzimy innowacje do naszego produktu wyścigowego, musimy być pewni, że będziemy w stanie utrzymać standardy praktyk, za które jesteśmy odpowiedzialni – współzałożyciel i dyrektor generalny Formuły E.

W końcu pozytywne emocje wyzwala już samo planowanie imprezy

Jego Królewska Wysokość Książę, Abdulaziz Bin Turki Al Faisal Al Saud, dodał swoje spostrzeżenia. Podobnie, jak w przypadku ogłoszenia organizacji GP Arabii Saudyjskiej w F1 w 2021 roku, tak i teraz czuł dumę z osiągnięcia swojego kraju.

ZOBACZ TAKŻE
To już pewne. Nocne GP Arabii Saudyjskiej w sezonie 2021

– W 2018 roku starożytne historyczne miasto Diriyah przeszło do historii organizując pierwszy w pełni elektryczny wyścig na ulicach regionu. Debiutancka impreza wywołała sporo radości i była jednym z wielu najważniejszych wydarzeń sportowych. Od tamtego czasu zainspirowała nasz naród i pomogła rzucić światło na ogromną transformację Arabii Saudyjskiej zgodnie z wizją Królestwa 2030. Teraz po raz kolejny przejdziemy do historii tego sportu – powiedział Minister Sportu Arabii Saudyjskiej.

– To bardzo trafne, że miejsce tak starożytne miejsce będzie prezentować najnowsze osiągnięcia zrównoważonej technologii. Diriyah będzie świecić jasno aby świat mógł je jeszcze bardziej zobaczyć gdy Formuła E rozegra nocny wyścig. Z niecierpliwością czekamy na rywalizację i niesamowite sceny, które bez wątpienia rozegrają się pod osłoną nocy – zakończył.

Nie możecie już doczekać się nowego sezonu? Na który wyścig czekacie z największą niecierpliwością?

Oceń nasz artykuł!
Reklama