Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

McLaren dołączy do stawki Formuły E w sezonie IX

Zarówno McLaren Racing jak i Formuła E podpisały umowę. Daje ona opcję udziału w elektrycznej serii wraz z wprowadzeniem bolidów Gen3 w sezonie nr 9. Po smutku z powodu odejścia Audi i BMW nastała radość. Możliwe, iż to zachęci innych egzotycznych producentów.

mclaren f1 pitstop
Fot, McLaren Racing

McLaren wyraża zainteresowanie dołączeniem

Umowa podpisana z Formułą E daje ekipie opcję wejścia do mistrzostw jako jedno z maksymalnie 12 zgłoszeń na sezon 2022/23. McLaren Racing sformalizował swoje zainteresowanie dołączeniem z zespołem do elektrycznej serii. Kolejna już generacja bolidów (a wraz z nią nowa ekipa w stawce) pojawi się na torze od sezonu 2022/23. Przyniesie postępy w zakresie wydajności. Zawierać się w zmianach będą mocniejsze, lżejsze samochody i szybsze ładowanie. To także zestaw kontroli technicznych i finansowych. Oczywiście mających na celu wzmocnienie uzasadnienia biznesowego ekosystemu zespołów Formuły E i producentów.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Formuły E sezonu 2020/21 ze zmianami

Jest to czołowa ekipa w sportach motorowych

Zainteresowanie McLaren Racing Formułą E potwierdza, że ​​seria ta jest szczytem wyścigów elektrycznych. Zarówno jako poligon doświadczalny dla najlepszych zespołów wyścigowych na świecie, z pewnością też jako stanowisko testowe dla następnej generacji pojazdów elektrycznych.

Jest to jedna z najbardziej znanych ekip w sportach motorowych. Cieszy się bogatą historią sukcesów nie tylko w Formule 1, a także w IndyCar i Le Mans. McLaren Applied jest wyłącznym dostawcą akumulatorów do Formuły E Gen2 na podstawie kontraktu, który kończy się pod koniec sezonu 2021/22. Po nim McLaren Racing oceni potencjał do pogłębienia swojego zaangażowania jako konkurenta w elektrycznych mistrzostwach.

ZOBACZ TAKŻE
Seweryn Kubacki wspomina test McLarena. "Nie ryzykowałem" | WYWIAD

Rozwój Formuły E przekonał zarząd McLaren Racing

Alejandro Agag jako założyciel i prezes Formuły E ucieszył się z zainteresowania zespołu z Woking.

 Zapewnienie McLaren Racing opcji dołączenia do startu Formuły E od Gen3 jest świadectwem nieustającego wpływu naszego sportu. Ponieważ niektóre z najbardziej znanych nazwisk sportów motorowych rywalizują już w Formule E, istotnie cieszymy się, że i oni zdecydowali się zbadać potencjalne wejście do Formuły E – powiedział.

Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing przyznał zainteresowanie jako efekt rozwoju serii. – Od jakiegoś czasu uważnie obserwujemy Formułę E i monitorujemy postępy w serii oraz jej przyszłe kierunki. Możliwość skorzystania z opcji wejścia i zakończenia kontraktu dostawcy pod koniec Gen2 daje nam niezbędny czas na podjęcie decyzji.

ZOBACZ TAKŻE
"7 zespołów w walce o tytuły MŚ". McLaren przepowiada przyszłość F1

Dyrektor generalny Formuły E, podobnie jak Alejandro Agag, nie kryje radości. – Cieszymy się, że McLaren Racing, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sportów motorowych, zapewniła sobie możliwość dołączenia do Formuły E. Rroducent ten w ogromnym stopniu przyczynił się do sukcesu Formuły E jako dostawcy naszych Systemy akumulatorów Gen2 – skomentował Jamie Reigle

5/5 (liczba głosów: 3)
Reklama