Connect with us

Czego szukasz?

ELMS i AsLMS

Kalendarz AsLMS 2021 po korekcie. Cały sezon w dziesięć dni

Zarząd AsLMS potwierdził dziś kolejne zmiany w sezonie 2021, związane z rozwojem pandemii koronawirusa. Nowy kalendarz wygląda inaczej – pojawił się nowy tor, a rundy zostały rozłożone bliżej siebie.

AsLMS 2021 kalendarz
Fot. Asian Le Mans Series

Nowy kalendarz AsLMS 2021 nadal zawiera cztery wyścigi

Asian Le Mans Endurance Management w dzisiejszym oświadczeniu potwierdziło, że korekta kalendarza wpłynęła zasadniczo na jego wygląd. W dalszym ciągu cały kalendarz AsLMS 2021 zamknie się w czterech rundach. Dwie z nich nadal odbędą się na torze Yas Marina, ale będą to tylko dwie ostatnie rundy. Dwie pierwsze odbędą się w sąsiednim Dubaju na Dubai Autodrome.  Format wyścigów w Dubaju nie został jeszcze potwierdzony, ale można się spodziewać klasycznej dla kontynentalnych serii ACO czterogodzinnej dziennej sesji. Dokładny wygląd rund na Yas Marina także pozostaje nieznany. Poprzedni plan zakładał użycie dwóch różnych nitek toru w Abu Zabi, i co najmniej jednej rundy rozgrywanej po zmroku.

ZOBACZ TAKŻE
Asian LMS ogłasza przebudowany kalendarz na sezon 2021

Głównym powodem zmian w kalendarzu są trudności niektórych zespołów w organizacji podróży do i z Abu Dhabi. AsLMEM podziękowało w oświadczeniu prasowym swoim zespołom i partnerom za współpracę przy dostosowywaniu kalendarza do panujących warunków.

– W ciągu ostatnich dni wykrystalizowała się sytuacja, w której przeprowadzenie sezonu 2021 Asian Le Mans Series w uprzednio zaplanowanej formie stało się niemożliwe. Dlatego postanowiliśmy wcielić w życie alternatywny kalendarz, rozpoczynający się tydzień później. Ta opcja pozwoli naszym zespołom odbyć dziesięciodniową kwarantannę po przybyciu do Dubaju i rozegrać pierwsze dwa wyścigi sezonu. Potem padok przeniesie się do Abu Dhabi, i tam zakończy sezon kolejnymi dwiema rundami.

Stawka serii na sezon 2021 utrzymuje się na stabilnym poziomie

Seria potwierdziła także, że mimo trudności na płaszczyźnie kalendarza lista startowa nie ucierpiała. Do trzydziestu sześciu samochodów na pierwszej liście startowej na sezon 2021 niedługo po jej ogłoszeniu dołączyły dwa kolejne Ferrari 488 GT3, operowane przez Kessel Racing. Według AsLMS oba samochody pojawią się na starcie pierwszej rundy sezonu.

ZOBACZ TAKŻE
Miła niespodzianka. AsLMS z rekordem zgłoszeń na sezon 2021

Tymczasem jeszcze przed dzisiejszym ogłoszeniem, w obozie CarGuy Racing – mistrza klasy GT z sezonu 2018/19 – panowała spora niepewność. CarGuy ogłosił wzięcie udziału w serii zaraz po rezygnacji z zaangażowania w tegoroczne World Endurance Championship. Pierwsze dni nowego roku przyniosły jednak duże problemy w związku z ograniczeniami planowanymi, a potem potwierdzonymi przez japoński rząd. Spowodowały one, że Takeshi Kimura był zmuszony wielokrotnie rewidować swoją obecność w AsLMS. Obecny stan kalendarza nie koliduje już z japońskimi przepisami dotyczącymi podróży zagranicznych, i pozwala ekipie Kimury pojawić się w Dubaju i ścigać się Ferrari obsługiwanym przez Kessela. Sytuacja tego i innych zespołów pozostaje jednak płynna do ostatniej chwili.

Kalendarz AsLMS 2021 na 13 stycznia 2021 roku prezentuje się następująco:

DataTorFormat
Sobota, 13 lutego 2021Dubai Autodrome4h
Niedziela, 14 lutego 2021Dubai Autodrome4h
Piątek, 19 lutego 2021Yas Marina Circuit4h
Sobota, 20 lutego 2021Yas Marina Circuit4h

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama