Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Przedsezonowe testy w Katarze. W Malezji stan wyjątkowy

Pierwszą rundę jazd testowych w Malezji zastąpią testy w Katarze. Taką decyzję podjęli włodarze serii wraz z FIM i zespołami MotoGP.

testy w katarze motogp
Fot. MotoGP

Tegoroczny sezon MotoGP miał rozpocząć się od testów w Malezji. Z powodu jednak pandemii koronawirusa, jazdy na torze Sepang zostały odwołane. Mimo to, Dorna postanowiła zastąpić malezyjski tor na dodatkowe testy w Katarze.

ZOBACZ TAKŻE
Davide Brivio w Alpine F1? Szef Suzuki opuszcza MotoGP

Z powodu drastycznie rosnącej liczby przypadków zakażeń Covid-19, w Malezji wprowadzono stan wyjątkowy. Mówi się, że potrwa on nawet do sierpnia. Pełne zamknięcie gospodarki wprowadzono aż dla pięciu regionów, a dodatkowo mieszkańcy kraju mają zakaz przemieszczania się.

Początkowo Dorna starała się doprowadzić do konsensusu z malezyjskim rządem. Mówiło się między innymi o wpuszczeniu zawodników do kraju na specjalnych zasadach, ale pandemia Covid-19 zmusiła ostatecznie do odwołania testów w lutym. – Szalejący wirus i wynikający z tego powodu lockdown i inne komplikacje wymusiły na nas odwołanie obu sesji testów w Malezji – oświadczyła Dorna.

Dodatkowe testy w Katarze

Włodarze serii MotoGP szybko znaleźli rozwiązanie na odwołane jazdy w Malezji. Zastąpią jest dodatkowe testy w Katarze na obiekcie Losail.

ZOBACZ TAKŻE
Ciekawa umowa w MotoGP. Monster z Suzuki od 2021 r.

Dorna, FIM oraz przedstawiciele zespołów MotoGP podczas spotkania online doszli do porozumienia. Przed oficjalnymi testami w dniach 10-12 marca odbędzie się wcześniejsza tura – w dniach 6-7 marca. 5 marca natomiast na tor wyjadą zawodnicy testowi. – Po niedawnym spotkaniu między organizacją mistrzostw i zespołami klasy MotoGP, uzgodniono zmiany w harmonogramie testów w Katarze. W marcu odbędą się dodatkowe dwa dni testowe oraz shakedown. Zaplanowaliśmy je przed wcześniej potwierdzonymi testami w Losail – oświadczyli włodarze MotoGP.

Inauguracja sezonu 2021 niemal pewna

Według prowizorycznego kalendarza MotoGP na sezon 2021, inauguracja mistrzostw świata odbędzie się w Katarze 28 marca. Zgodnie z najnowszymi informacjami, jeśli sytuacja z pandemią koronawirusa nie pogorszy się do tego czasu, to pierwsze Grand Prix odbędzie się zgodnie z planem.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz MotoGP 2022. Tu znajdziesz aktualny rozkład nowego sezonu

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama