Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Samochody

Nadchodzi Porsche 911 GT3 – zapowiedź pierwszego z nowej rodziny GT

W prawdzie, w zapowiedzi jest tylko mowa o nowym członku rodziny 911 GT, jednak nie wyobrażam sobie, żeby to było coś innego niż Porsche 911 GT3. W końcu odmiany GT3 RS i GT2 są dwoma wisienkami na torcie i nie wypada ich pokazywać przed bardziej “ucywilizowaną” (jeśli można tak o niej powiedzieć) wersją.

fot. materiały prasowe Porsche

Premiera nowego modelu została zaplanowana na 16 lutego o godzinie 15:00 i odbędzie się oczywiście online. Porsche w swoich zapowiedziach jest bardzo zdawkowe. Dostaliśmy tylko datę, informację o nowym modelu 911 GT oraz zdjęcie, które pokazuje sylwetkę tyłu z wielkim, charakterystycznym dla tych modeli skrzydłem.

Porsche 911 GT3 – co wiemy, lub czego się domyślamy?

Oficjalnie wiemy niewiele. Sporo jednak można się domyślać i bardzo prawdopodobnie, część z tych domysłów się potwierdzi. 

ZOBACZ TAKŻE
Porsche 911 GT3 Cup - najpopularniejsza "wyścigówka" w nowej odsłonie

Sercem napędowym nowego Porsche 911 GT3 ma być ulepszony wolnossący 4-litrowy bokser znany z najnowszego Speedstera. Mówi się, że auto ma mieć ok. 520 koni. Nie ma za to mowy o żadnym turbo. Przynajmniej tak wynika z filmów szpiegowskich na kanale Carspotter Jeroen, na których złapano muła testowego GT3 na Nürburgringu. 

Dużą wagę przywiązano oczywiście do aerodynamiki. Wiemy o ogromnym skrzydle, ale nie jest to wszystko, co wpłynie na prowadzenie GT3. Na pewno nie zabraknie wielkiego dyfuzora oraz wlotów powietrza, które według zapowiedzi mają poprawić docisk nawet o 50% bez zwiększania oporu powietrza. 

Porsche 911 GT3

fot. Autocar

Mówi się również o tym, że obok automatycznej 7-stopniowej skrzyni PDK będzie możliwość wybrania wersji z manualem! To z pewnością zachwyci wielu fanów 911 w wersji GT i wzmocni doznania podczas jazdy, do jakiej zostało ono stworzone. Oprócz tego prawdopodobnie nie zabraknie tylnej skrętnej osi na wielowahaczu, znanej z poprzedniej generacji GT3.

Porsche 911 GT3

fot. Autocar

Należy do tego wszystkiego jednak podchodzić z dystansem. Na razie to tylko domysły i gdybanie. Więcej o nowym Porsche 911 GT3 będzie można powiedzieć 16 lutego, kiedy kurtyny opadną i powitamy nowego członka rodziny 911.

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama