Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

O’Ward wygrał zakład z Brownem i poprowadzi bolid F1

Patricio O’Ward zgodnie z obietnicą złożoną przez Zaka Browna poprowadzi bolid królowej sportów motorowych, na testach w Abu Zabi. Szef zespołu McLarena oficjalnie potwierdził to już w swoich mediach społecznościowych.

Patricio O'Ward po wygranej 2021
Fot. McLaren Arrow SP

W McLarenie miał miejsce kolejny zakład

Zak Brown ma w sobie coś z hazardzisty. Szef McLarena bowiem lubi zakładać się ze swoimi kierowcami. W ten sposób Danielowi Ricciardo obiecał przejażdżkę samochodem Nascar, jeżeli ten zdobędzie w tym sezonie miejsce na podium w wyścigu F1. Oprócz Australijczyka, także Patricio O’Ward, który w serii IndyCar reprezentuje McLarena, postanowił wejść w układ z szefem. Tym razem Brown obiecał kierowcy coś, o czym ten marzył od dawien dawna.

Mowa tu oczywiście o teście bolidu F1, podczas testów posezonowych na torze Yas Marina. Co musiał zrobić kierowca urodzony w Monterrey, aby wygrać zakład? Miał jedno zadanie – zwyciężyć w dowolnym wyścigu IndyCar. W Alabamie popularny Pato zgarnął Pole pole position, lecz na przeszkodzie stanęła mu strategia, a także Sebastien Bourdais, który bez pardonu wypchnął go w jednym z zakrętów. Przez to Meksykanin zajął dopiero 4. miejsce. Młody zawodnik jednak się nie poddał. Podczas drugich zawodów w czasie weekendu w Texasie, O’Ward popisał się świetną jazdą. Pomimo początkowych problemów zdołał minąć głównych rywali takich jak Josef Newgarden i pewnie pomknął po premierową wygraną. Widać było jak bardzo cieszy się on ze swojej premierowej wiktorii w tej serii.

Patricio O’Ward weźmie udział w posezonowych testach F1 w Abu Zabi

Zak Brown ogłosił już na Twitterze, iż zawodnik zgodnie z obietnicą weźmie udział w posezonowych testach królowej sportów motorowych. 

Jak zatem widać, szef McLarena nie rzuca słów na wiatr i dotrzyma słowa danego zawodnikowi. Co ciekawe, jeżeli kierowca w tym sezonie IndyCar zajmie 3. miejsce w klasyfikacji kierowców, to zdobędzie punkty potrzebne do uzyskania superlicencji. Zostanie wtedy mu tylko przejechanie 300 kilometrów podczas testów, aby zdobyć upragniony dokument i tym samym powalczyć o swoje marzenie.

ZOBACZ TAKŻE
Superlicencja FIA - wszystko, co musicie o niej wiedzieć

Już za niedługo spodziewać możecie się obszernej analizy weekendu IndyCar na owalu w Texasie. 

5/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama