Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła E

Puebla ePrix: Powrót Mistrzostw Świata Formuły E po przerwie

Mistrzostwa Świata Formuły E wracają już w ten weekend, a oczy kibiców zwrócą się do Meksyku i tętniącego życiem miasta Puebla. Szykują się zmagania pełne emocji, gdyż aż dziesięciu kierowców ma duży wpływ na walkę o tytuł. Kto wyjedzie szczęśliwy z nowego obiektu w kalendarzu?

puebla mexico fe
Fot. ABB FIA Formula E World Championship

Nadchodzi podwójny weekend w Meksyku

Formuła E po raz pierwszy w historii zagości na Autodromo Miguel E. Abed w Puebla. Tor mieści się w publiżu wulkanu Popocatepetl. Sezon VII zbliża się do połowy. Do tej pory oczy kibiców cieszyły finisze z sześcioma różnymi zwycięzcami wyścigów. W klasyfikacji zarówno kierowców jak i zespołów nic nie jest pewne, dodatkowy stopień nieprzewidywalności dotyczy każdego weekendu wyścigowego.

Każdy z 10 najlepszych zawodników w klasyfikacji może realnie myśleć o zdobyciu tytułu  mistrza świata, zostało aż osiem rund do końca sezonu.

ZOBACZ TAKŻE
Joel Eriksson zastąpi Nico Muellera w Puebla ePrix

Puebla ePrix namiesza w klasyfikacjach

Frijns był na tyle silny, aby wykorzystać przewagę. Holender walczył z fabrycznymi kierowcami jak ówny z równym. Ma na swoim koncie trzy wyścigi punktów i jeszcze nie zdołał stanąć na najwyższym stopniu podium w sezonie 2020/21. Nyck de Vries z Mercedes-EQ znalazł się na szczycie stawki tuż za rodakiem po ePrix Monako. W tej chwili traci zaledwie pięć punktów do kierowcy Envision Virgin Racing.

Mitch Evans (Jaguar Racing) zajmuje dość wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Reprezentant Jaguara będzie miał ochotę na pewno stanąć ponownie na najwyższym stopniu podium w tym kraju. Ma do dyspozycji wszystkie narzędzia, aby to osiągnąć. Zarówno Nowozelandczyk, jak i jego kolega z drużyny Sam Bird to bardzo solidni zawodnicy, którzy z pewnością mogą namieszać. Aktualny mistrz (Antonio Felix da Costa) jedzie do Puebla jako czwarty w tabeli, świeżo po zwycięstwie w Monako. Wtedy to Portugalczyk objął prowadzenie na ostatnim okrążeniu. Był drugi w ostatnich dwóch występach w Meksyku. Istotnie może polegać na swojego menedżera – Tiago Monteiro, który ścigał się w Puebla (była to seria WTCC) w 2009 roku.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna Formuły E 2020/21. Sprawdź, jak wygląda

Puebla? Nowy tor dla całej stawki

Tak doświadczeni są kierowcy Formuły E w najlepszych dyscyplinach sportów motorowych, ale żaden z nich nie ścigał się na obiekcie o długości niemal 3 km Autodromo Miguel E. Abed. Tor Puebla położony na płaskowyżu w cieniu imponującego wulkanu Popocatepetl jest na wysokości około 2175 metrów nad poziomem morza. Tor składa się z technicznej sekcji umieszczonej w szybkim owalu, który jest używany przez takie serie jak lokalne NASCAR. Ciąg 15 zakrętów został zmodyfikowany przez zespół sportowy Formuły E, aby rzucić zespołom i kierowcom dodatkowe wyzwanie.

Będzie też trzeba sobie radzić z pochylonym zakrętem, gdyż nitka toru biegnie przez długi łuk o numerze 15. Tam będzie kluczowym przejazd, gdyż początek pierwszego sektora może być świetnym punktem do wyprzedzania. Sam obiekt est wyboisty i są tam blisko ściany. Nie jest to tor uliczny, chociaż jest to tor bardziej podobny do nich. Na wszystkich w Puebla czeka wyboista, nierówna nawierzchnia.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Formuły E sezonu 2020/21 uzupełniony. Jest nowa lokalizacja

Puebla ePrix? Gdzie oglądać?

Puebla ePrix – sobota:

FP1 – 15:00

FP2 – 17:15

Kwaliifikacje 1 – 19:00

Wyścig 1 – 23:04 (Eurosport 1)

Puebla ePrix – niedziela:

FP3 – 16:15

Kwalfikacje 2 – 19:00

Wyścig 2 – 23:04 (Eurosport 1)

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama