Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Kalendarz Formuły E sezonu 2020/21 uzupełniony. Jest nowa lokalizacja

Poznaliśmy pełny kalendarz Mistrzostw Świata Formuły E na obecny sezon, czyli 2020/21. Zawierająca on nowe rundy oraz te znane już wcześniej.

fe rzym
Fot. ABB FIA Formula E World Championship

Kalendarz Formuły E dłuższy niż kiedykolwiek

W obecnym sezonie zaplanowano więcej wyścigów niż kiedykolwiek widzieliśmy wcześniej. Kalendarz Formuły E obejmuje teraz 15 wyścigów w ośmiu miastach, na trzech kontynentach. Rundy, które zostały ogłoszone rozpoczną się w nowej lokalizacji dla serii. W Meksyku zmieni się lokalizacja toru, nowością jest Puebla ePrix w dniach 19 i 20 czerwca. Mistrzostwa Świata Formuły E przeniosą się z Autodromo Hermanos Rodriguez w stolicy kraju, które wcześniej gościło pięć wyścigów Formuły E. Owy obiekt jest nadal tymczasowym szpitalem polowym.

Następnie czeka nas lot do Nowego Jorku będzie gospodarzem 10. i 11. rundy. Elektryczne bolidy ujrzymy w Red Hook na Brooklynie, na tle Manhattanu 10 i 11 lipca. Sezon Formuły E zakończymy w Europie. London ePrix wraca po przerwie również w nowej lokalizacji podobnie jak ma miejsce z Meksykiem. Nowy tor wokół ExCeL będzie mieć wyjątkowy charakter, gdyż projekt uwzględnia częściowo na zewnątrz oraz fragmenty pod dachem. Nie trzeba będzie długo czekać, bo Wielka Brytania ugości najbardziej konkurencyjną serię wyścigową w dniach 24 i 25 lipca. Na finał zaplanowano rundę na płytach byłego lotniska Tempelhof w Berlinie. Niemiecki finał sezonu podobnie jak wszystkie poprzednie rundy to będzie podwójna runda w dniach 14-15 sierpnia.

ZOBACZ TAKŻE
EPrix Monako 2021 - nowa konfiguracja toru już niebawem

Pandemia COVID-19 zmieniła, ale nie zniszczyła planów

EPrix Marrakeszu oraz ePrix Santiago zaplanowane odpowiednio na 22 maja oraz 5 i 6 czerwca zostały usunięte z kalendarza w tym sezonie z powodu trwającej pandemii COVID-19. Wydarzenia w Chile, Sanya i Seulu zostaną przełożone na sezon nr 8 już z udziałem kibiców. Elektryczna seria będzie nadal monitorować trwającą pandemię COVID-19 i stale komunikować się ze swoją społecznością. Kalendarz Formuły E zależy od ograniczeń podróży, a także wytycznych lokalnych władz. Podlega zatwierdzeniu przez Światową Radę Sportów Motorowych FIA.

ZOBACZ TAKŻE
McLaren dołączy do stawki Formuły E w sezonie IX

Udostępnienie pełnego kalendarza na ten sezon jest wielkim osiągnięciem dla wszystkich. Kalendarz Formuły E zawiera największą liczbę wyścigów, jakie odbyliśmy w jednym sezonie. Pokazuje to nasze nieustanne zaangażowanie w tworzenie harmonogramu. Rywalizację obserwować będą fani na całym świecie. Cztery podwójne zawody w Puebla, Nowym Jorku, Londynie i Berlinie stworzą idealną scenę do ukoronowania pierwszego oficjalnego mistrza świata w Formule E – powiedział Alberto Longo, współzałożyciel i dyrektor ds. Mistrzostw Formuły E.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama