Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła 1

Binotto chwali Red Bulla. „Czerpią korzyści ze stabilności w zespole”

Red Bull Racing prowadzi w mistrzostwach konstruktorów. Szef Scuderii Ferrari, Mattia Binotto, uważa, że ​​wynika to ze stabilności w organizacji w porównaniu z Mercedesem.

mattia binotto
Fot. Scuderia Ferrari

Red Bull wraca na szczyt?

Podczas GP Styrii Red Bull odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w F1, powiększając swoją przewagę w klasyfikacji konstruktorów. Mercedesa czeka walka o poprawę samochodu, jeśli nie chce, by mistrzostwa wymknęły mu się z rąk. Postęp, jaki Red Bull poczynił dzięki bolidowi RB16B, był ważny, ponieważ pozwolił Maxowi Verstappenowi na osiągnięcie przewagi. Szef zespołu Ferrari, Mattia Binotto, podkreślał, że ​​w grę wchodzą również inne czynniki. Włoch zwrócił uwagę na to, że cierpliwość, z jaką Red Bull podchodził do swoich ludzi na dobre i na złe, była kluczowa dla wzmocnienia zespołu w czasie. To poczucie stabilności przynosi teraz korzyści.

–  Czerpią korzyści ze stabilności w zespole. Pomimo trudnych okresów, w których nie wygrywali, pracowali nad ulepszeniem samochodu i teraz widać tego efekty. W Mercedesie, w ostatnich latach byliśmy świadkami wielu znaczących zmian. Zarówno ze zmianą ról i kontraktem kierowcy, który nie był jasny aż do lutego. Myślę, że są to oznaki rozproszenia uwagi, które doprowadziły do obecnej sytuacji – ocenił Binotto.

ZOBACZ TAKŻE
Ferrari z nowym silnikiem w sezonie 2022. Czy ryzyko się opłaci?

Binotto broni Red Bulla

Włoch zasugerował również, że partner silnikowy Red Bulla – czyli Honda, mógł zostać zmuszony do zmniejszenia mocy silnika na początku kampanii z powodu problemów z niezawodnością. Poprawki przygotowane na GP Francji pozwoliły im teraz uwolnić prawdziwą wydajność. Mercedes próbuje osłabić Red Bulla, zarzucając im ominięcie zakazu poprawek wydajnościowych poprzez zasłanianie się niezawodnością. Co zabawne, to Binotto broni w tej sprawie Red Bulla i Hondy.

Nie podzielam [poglądu Mercedesa – przyp.red.] tego, o czym słyszę i czytam, ponieważ osiągi silnika Hondy, patrząc na dane GPS, odpowiadają osiągom, jakie mieli na początku sezonu w Bahrajnie. Następnie musieli zmniejszyć wydajność z powodu problemów z niezawodnością. Myślę, że rozwiązując to, wrócili do standardów, które mieli na początku sezonu. Nie zrobiliśmy kroku naprzód. My, począwszy od Bahrajnu, zawsze mieliśmy ten sam poziom osiągów, ponieważ silnik pozwalał nam działać w ten sposób. Więc dla Red Bulla nie jest to kwestia zrobienia kroku naprzód, ponieważ nie byłoby to dozwolone w przepisach – zakończył Włoch.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama