Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Nico Mueller opuszcza stawkę Formuły E przed końcem sezonu

Dosyć zaskakującą decyzję podjął Nico Mueller. Szwajcar z powodu dużej ilości kolizji w swoim kalendarzu zdecydował się na opuszczenie Formuły E. Nie ulega wątpliwości, iż spory wpływ na to ma bycie kierowcą fabrycznym Audi.

nico mueller dragon
Fot. ABB FIA Formula E World Championship

Nico Mueller stawia zobowiązania w Audi ponad FE

Nico Mueller zadebiutował w Formule E w ubiegłym sezonie. Od samego początku reprezentuje barwy ekipy z Los Angeles. Pierwszy sezon poświęcił na naukę specyfiki serii co istotnie przyniosło korzyści. W szalonym ePrix Walencji zajął miejsce na podium. To najlepszy wynik Szwajcara w serii, gdyż już nie będzie miał okazji powtórzyć czy nawet przebić rezultatu. Wielu kierowców ma zobowiązania w innych seriach, nie inaczej jest w tym przypadku. Kontrakt jako kierowca fabryczny Audi jest ważny. Dwukrotny wicemistrz serii DTM skupia się na zobowiązaniach wynikających w owej umowy. Dla przypomnienia – opuścił on podwójną rundę w Puebla kolidującą ze startami na Monzy. Zajął tam drugie miejsce w niedzielnym wyścigu i obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Bogata historia startów Szwajcara podkreśla talent

Jak wcześniej wspomnieliśmy, Nico Mueller jest kierowcą fabrycznym Audi. Jeździ dla niemieckiego producenta od roku 2014. Wtedy to też zadebiutował w serii DTM w barwach Audi Sport Rosberg. Zdołał wówczas punktować w zaledwie jednej rundzie, która to odbyła się na torze Moscow Raceway. Poświęcenie i ciężka walka opłaciły się. Istotnie zajęło mu to trochę czasu, ale ostatecznie już w roku 2016 stanął po raz pierwszy na podium w tej niemieckiej serii. Ten sam sezon to kamień milowy w jego karierze. Na ulicznym torze Norisring wygrał swój pierwszy wyścig w modelu RS5 DTM. Lata 2019-2020 to szczyt formy, który to trwa po dziś dzień. Dwukrotnie świętował tytuł wicemistrza serii, a obecnie zajmuje trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Nie są straszne mu także wyścigi długodystansowe pokroju 24h Nurburgring czy 24h Spa.

ZOBACZ TAKŻE
Lawson i Van der Linde zwyciężają włoską inaugurację DTM | Analiza

Nico Mueller odchodzi, ale co dalej?

Wielu snuje najróżniejsze teorie co do zastępcy Szwajcara. Nico Mueller jednak prawdopodobnie zostanie zastąpiony przez kierowcę rezerwowego ekipy Dragon/Penske Autosport – Joela Erikssona. Szwed po dosyć ciężkim dla niego debiucie podczas ostatnich zawodów w Puebla powinien jechać już na zdecydowanie lepszym poziomie. W ten weekend już będziemy obserwować zmagania w Nowym Jorku. O tym więcej w zapowiedzi, która niedługo pojawi się na łamach naszego serwisu. 

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama