Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

Koniec sezonu FE nadchodzi. Czas na ePrix Berlina | Zapowiedź

Już dzisiaj – 13 sierpnia – ruszają zmagania kierowców i zespołów Formuły E. Pierwszy raz w historii odbędą się one od momentu wprowadzenia rangi mistrzostw świata. Matematyczne szanse na tytuł ma większość kierowców w stawce.

koniec sezonu fe 2021 berlin
Fot. ABB FIA Formula E World Championship

Sytuacja w tabeli podkręca atmosferę

Nyck de Vries z Mercedesa prowadzi z niewielką, zaledwie sześciopunktową przewagą nad Robinem Frijnsem. W klasyfikacji tuż za nimi czai się Sam Bird, który także skromnie wyprzedza Jake’a Dennisa. Aktualny mistrz serii, Antonio Felix da Costa, na koniec sezonu FE plasuje się na piątym miejscu, nie odpuści z pewnością walki. Jedno zwycięstwo może zmienić wszystko w tabeli. Tam z kolei Envision Virgin Racing wyprzedza Mercedesa i Jaguara odpowiednio o siedem i dziewięć punktów. Obrońcy tytułu z DS Techeetah muszą odrabiać stratę wynoszącą 17 punktów.

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja generalna Formuły E 2020/21. Sprawdź, jak wygląda

Czy Nyck de Vries zdoła wykorzystać swoją niewielką przewagę? Czy doświadczony Sama Bird w końcu trafi na szczyt? Jakie są szanse na to, że debiutant Dennis zakończy przygodę BMW w Formule E w najlepszy możliwy sposób? Koniec sezonu FE na pewno dostarczy nam wielkich emocji.

Jak koniec sezonu FE może wyglądać?

Mistrz sezonu 2016/17 – Lucas di Grassi będzie głodny zwycięstwa bardziej niż kiedykolwiek. Być może będzie dane nam zobaczyć w jak wielkim stylu Audi opuszcza Formułę E. Zarówno on, jak i dwukrotny mistrz Jean-Eric Vergne – są dwoma najbardziej utytułowanymi kierowcami w historii serii. Do zdobycia będzie po 29 punktów w każdej z rund. Z pewnością będzie wiele zwrotów akcji. Nie należy zapomnieć, iż oba wyścigi będą na nieznacznie innych konfiguracjach. Jutro (w sobotę, 14 sierpnia) jedziemy tradycyjną nitką, a w niedzielę podążamy w przeciwnym kierunku. Nie należy zapominać o powrocie kibiców na tor Tempelhof. Będzie ich ponad 10 tysięcy na trybunach wybudowanych przy prostej startowej.

Wraz z końcem sezonu narastają transfery i nie inaczej jest tym razem. Jaguar i Porsche utrzymuje skład, a Frijns i Dennis pozostają w obecnych zespołach. Plotki docierają o zainteresowaniu di Grassim przez Venturi. Do Nissana e.DAMS przymierzani są Kvyat i Albon. Tymczasem Mahindra niemal na pewno w swoich szeregach przywita Rowlanda, który obecnie radzi sobie zdecydowanie lepiej od Buemiego.

ZOBACZ TAKŻE
Jaguar Racing ogłasza pozostanie w Mistrozstwach Świata Formuły E

Gdzie oglądać koniec sezonu FE?

Tradycyjnie już Eurosport na swojej platformie nazwanej „Eurosport Player” pokaże na żywo wszystkie sesje. Pierwsza sesja treningowa już dziś o godz. 16:55, a druga jutro o godz. 7:55. Kwalifikacje do sobotniego wyścigu ruszą o 9:45, a po południu (o godz. 13:30) ujrzymy po raz przedostatni w sezonie wyścig. Z racji iż jest to podwójna runda to tak samo zdwojone emocje nadchodzą. W niedzielę obie sesje treningowe będą mieć miejsce o tych samych godzinach co dzień wcześniej. Ostatnie kwalifikacje w Berlinie odbędą się o 11:15. A co na koniec sezonu FE? Godzina 15:00 przyniesie nam finisz blisko roku zmagań o tytuły mistrzów świata.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama