Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Formuła E

Jaguar Racing ogłasza pozostanie w Mistrozstwach Świata Formuły E

Grupa Jaguar Land Rover oficjalnie potwierdziła długoterminową przyszłość ekipy Jaguar Racing w erze trzeciej generacji Mistrzostw Świata Formuły E, które mają się rozpocząć w sezonie 2022/23. Działalność w sportach motorowych pomoże opracować nowe zrównoważone technologie i ustanowić nowe standardy jakości ze swoimi partnerami.

jaguar racing 2021
Fot. Sam Bloxham (LAT Images)

Jaguar Racing stawia na rozwój technologii przy FE

Program Formuły E przyczyni się do realizacji strategii firmy Jaguar Land Rover. Zobowiązuje się ona do osiągnięcia zerowej emisji spalin w nowych modelach do 2036 roku. Długoterminowa umowę podpisano przed pierwszym od 17 lat wyścigiem Jaguar Racing na ojczystej ziemi. Jest to pierwszy wyścig Formuły E w Londynie z Brytyjczykiem Samem Birdem na czele mistrzostw w klasyfikacji kierowców. Samochody producenta osiągnęły cztery zwycięstwa i 12 miejsc na podium w 59 wyścigach Formuły E. Nadal będą stanowić prawdziwe stanowisko testowe do opracowywania wiodących na świecie technologii. Co oczywiste, to jednocześnie celem jest zdobywanie punktów, podiów i zwycięstw na torze. 

ZOBACZ TAKŻE
Jaguar idzie na całość z elektryfikacją. Od 2025 roku tylko elektryki

Krótki zarys co przyniesie nam bolid zwany Gen3

Nowy elektryczny samochód wyścigowy FIA Formuły E Gen3 ma zadebiutować w 9. sezonie pod koniec przyszłego roku. Lżejszy, mocniejszy i bardziej wydajny bolid wyznaczy nowy punkt odniesienia dla w pełni elektrycznego samochodu wyścigowego. Przy okazji zademonstruje seria również rozwój technologii szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, istotnie pomoże zapewnić bardziej ekscytujące wyścigi w niektórych największych miastach świata. W nadchodzącym samochodzie Gen3 moc wzrośnie do 350 kW (obecnie 250 kW), a maksymalna moc odzyskiwania energii podczas hamowania wzrośnie z 250 kW do 600 kW.

ZOBACZ TAKŻE
EPrix Londynu już w ten weekend. Co nas czeka? | Zapowiedź

Jaguar Racing w słowach kluczowych osób

– Era Formuły E trzeciej generacji to ekscytujący nowy rozdział w całkowicie elektrycznych mistrzostwach świata. Już teraz okazuje się, że jest to idealne środowisko do projektowania, współpracy, testowania i rozwijania nowych technologii. Jaguar Racing nie tylko odegra rolę w odrodzeniu Jaguara jako luksusowej marki z napędem czysto elektrycznym, ale także w całym zelektryfikowanym ekosystemie – powiedział Thierry Bollore, dyrektor generalny Jaguar Land Rover.

Jean Todt również zabrał głos. – Przed kolejnym ważnym technicznym kamieniem milowym w Mistrzostwach Świata Formuły E witam Jaguar Racing. Przede wszystkim jako producenta premium angażującego się w kolejną erę tej dyscypliny. Samochód wyścigowy Gen3 rzeczywiście ugruntuje zasady dzięki którym seria ta odniosła sukces. To dobrze, że taki zespół kontynuuje z nami wspólną misję rozwoju technologii pojazdów elektrycznych i promowania zrównoważonej mobilności.

ZOBACZ TAKŻE
New York City ePrix 2021 z wygranymi Guenthera i Birda | Analiza

– Jest to kluczowy gracz w przyszłości luksusowych pojazdów elektrycznych. To świadectwo wspólnego celu – powiedział Jamie Reigle, dyrektor generalny Formuły E. – Jaguar Racing, angażuje się w Gen3 w oczekiwaniu na sezon 2022/23. Bolid ten niesie ze sobą niezrównaną okazję dla producenta premium do zaprezentowania innowacji ze sportowej perspektywy na torze. Dotyczy to także postępu technologicznego na naszych drogach. Z pewnością to jest droga dotarcia do globalnej publiczności dzięki spektakularnym wyścigom. Cieszymy się, że Jaguar Racing dołączy do nas w tej podróży – podsumował jeden z szefów serii.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama