Connect with us

Czego szukasz?

Formuła E

EPrix Londynu już w ten weekend. Co nas czeka? | Zapowiedź

Mistrzostwa Świata Formuły E zbliżają się do finiszu. Ruszą w najbliższy weekend w i wokół centrum wystawienniczo-konferencyjnego ExCeL w Londynie. To całkiem nowe doświadczenie nie tylko w historii elektrycznej serii, ale i motorsportu. Powrót do Londynu oznacza pierwszy raz wyścig elektrycznej serii od 2016 roku.

Eprix Londynu 2021 tlo
Fot. FIA Formula E World Championship

Rzut oka na sytuację kierowców w klasyfikacji

Zwycięstwo Birda oznacza, że Brytyjczyk będzie w ten weekend celował w zwycięstwa na ojczystej ziemi. Panujący mistrz – Antonio Felix da Costa i Robin Frijns tuż przed ePrix Londynu depczą kierowcy Jaguara po piętach. Obrona tytułu Portugalczyka nabiera tempa od pamiętnego zwycięstwa w ostatnich kilometrach ePrix Monako. Kierowca DS Techeetah utrzymał pozycję, która jest bardzo blisko walki o mistrzostwo świata. Obecnie traci zaledwie pięć punktów do lidera klasyfikacji generalnej. Kierowca Envision Virgin Racing mówi, że nie przejmie się tym gdy ukończy sezon bez zwycięstwa. Po prostu chce być pierwszym Mistrzem Świata Formuły E i zrobi wszystko, co w jego mocy by to się spełniło.

ZOBACZ TAKŻE
New York City ePrix 2021 z wygranymi Guenthera i Birda | Analiza

EPrix Londynu powraca do FE po przerwie

Mistrzostwa Świata Formuły E powracają do stolicy Wielkiej Brytanii na swój pierwszy wyścig od 2016 roku. Wtedy oglądaliśmy zmagania o ePrix Londynu w Battersea Park w dwóch pierwszych sezonach. Tegoroczna impreza będzie pierwszą od ponad pięciu lat (1847 dni) od ostatniego wyścigu w Londynie. światowej czołówki sportów motorowych. Wcześniejsze zmagania wymagają zasięgnięcia pamięcią do 1972 roku i wyścigu F2 na nieużywanym już torze Crystal Palace. Tym razem kierujemy się do historycznych doków wschodniego Londynu i centrum wystawowego ExCeL – gospodarza historycznego wyścigu pierwszej międzynarodowej serii wyścigów na torze halowo-zewnętrznym. Tor zaprojektowany przez brytyjskiego architekta Simona Gibbonsa powstał we współpracy z FIA i Motorsport UK.

– Wspaniale jest mieć Londyn z powrotem w kalendarzu tego sezonu – mówi dyrektor wyścigu Oli McCrudden. Mieliśmy dziurę w postaci Londynu w naszym kalendarzu! Możemy ścigać się w pomieszczeniach, ponieważ jesteśmy serią wyścigów elektrycznych. Nie mamy wewnętrznego spalania ani hałasu układu wydechowego, które to mają inne mistrzostwa. Tor ma 2,2 kilometra długości i 22 zakręty. Opracowaliśmy kilka kluczowych technologii, które umożliwiają nam to i niełatwe wyzwanie. Niektóre z większych torów ulicznych na świecie potrzebują miesięcy, aby je zbudować, a my po prostu nie mamy tego luksusu w kwestii czasu – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE
Kalendarz Formuła E 2020/21. Kiedy odbędą się wyścigi elektrycznej serii?

A gdzie oglądać ePrix Londynu?

Zmagania zarówno kierowców jak i zespołów będzie można śledzić oczywiście w Eurosporcie. Dodatkowo co  zainteresuje fanów można oglądać wszystkie sesje na Eurosport Player. Ruszamy z pierwszym treningiem już jutro o 17:55. Następnie w sobotę druga sesja treningowa odbędzie się o 9:55. Tuż przed południem czekają nas kwalifikacje, a już o 15:30 wyścig. Niedziela to także głównie zmagania przed południem. Trzeci trening czeka na nas o 8:55, na zakończenie czeka nas i kierowców czasówka o 10:45, a druga runda w Londynie ruszy o 14:30.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama