Nasze profile w mediach społecznościowych

Serie juniorskie F1

Zak O’Sullivan wygrał wyścig na Silverstone, problemy Bilinskiego

Za nami 18. wyścig serii GB3 Championship w tym sezonie. Zak O’Sullivan po raz kolejny pokazał, iż jest w świetnej formie. Niezwykle pechowo z kolei ułożyły się niedzielne wydarzenia dla Romana Bilinskiego.

Opublikowano

w dniu

Zak O'Sullivan wygrana
Fot. Carlin

Zak O’Sullivan miał kosmiczny weekend

Wygląda na to, iż powoli możemy zapisać sobie na kartce naziwsko O’Sullivan. Brytyjczyk bowiem w tym sezonie serii GB3 Championship nie ma sobie równych. Jest regularny jak mało kto i dzięki temu pewnie prowadzi w klasyfikacji kierowców. Podczas trzeciego wyścigu w czasie weekendu na torze Silverstone kierowca ekipy Carlin startował z szóstej pozycji. Na pierwszych okrążeniach zyskał dwie pozycje. Następnie po tym jak trójka liderów zderzyła się przy dojeździe do zakrętu Stowe objął prowadzenie w wyścigu, którego nie oddał już do mety. Drugie miejsce zajął Branden Lee Oxley, dla którego było to pierwsze podium na tym poziomie. „Pudło” uzupełnił Bart Horsten.

Dramat Romana Bilinskiego

Polak do rywalizacji w niedzielnym wyścigu przystępował z pole position. Bilinski do połowy wyścigu utrzymywał tę pozycję, lecz na piątym okrążeniu zawodnik zespołu Arden Motorsport został uwikłany w kolizję. Na piątym okrążeniu Roberto Faria jechała koło w koło z polskim kierowcą przez sekcję Maggotts/Becketts. To właśnie w tym momencie wyścig wywrócił się do góry nogami, ponieważ zawodnicy zderzyli się, a w wypadek zamieszany był także Oxley, który w tym czasie był trzeci. Ten ostatni był w stanie wrócić do rywalizacji, lecz zarówno Brazylijczyk jak i Polak musieli wycofać się z rywalizacji. 

ZOBACZ TAKŻE
Roman Biliński o celach i planach. "Chcę startować jako Polak" | WYWIAD

Zak O’Sullivan przewodzi w klasyfikacji kierowców

W klasyfikacji kierowców prowadzi Brytyjczyk, który do tej pory uzbierał aż 399 punktów. Drugi w „generalce” Christian Mansell traci do niego aż 108 punktów! Do końca sezonu zostało 6 wyścigów, lecz wydaje się, iż to O’Sullivan jest niemal murowanym kandydatem do zostania mistrzem serii. Roman Bilinski po nieudanym weekendzie na Silverstone spadł z piątej na ósmą pozycję w klasyfikacji kierowców. Polak z pewnością postara się odzyskać stracone miejsce. Pełne tabele dostępne są pod tym linkiem.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama