Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Oficjalnie: GP Japonii 2021 Formuły 1 zostało odwołane

GP Japonii 2021 zostało odwołane. Tym samym potwierdziły się plotki sprzed kilku dni.

Opublikowano

w dniu

GP Japonii 2021
Fot. Suzuka

GP Japonii 2021 zostało odwołane

Stało się to, o czym spekulowano od kilku tygodni. GP Japonii 2021 nie odbędzie się. Przyczyną jest zła sytuacja pandemiczna w kraju. W niektórych częściach Japonii wprowadzono nawet stan wyjątkowy. Organizatorzy wyścigu początkowo chcieli, aby zawody te odbyły się z kibicami. Z oczywistych względów, nawet gdyby odbył się wyścig, nie byłoby to możliwe.

Nie jest to pierwsza zmiana w kalendarzu. Wcześniej bowiem z rozpiski F1 wypadły tory w Melbourne i Singapurze. W Kraju Kwitnącej Wiśni już wcześniej odwołano wyścig Moto GP na torze Twin Ring Motegi znanym z takich serii jak IndyCar czy Super Formula. Tym samym należało spodziewać się wiadomości o anulowaniu rundy królowej sportów motorowych. Wielu fanów łudziło się jednak, iż ze względu na pożegnanie Hondy wyścig odbędzie się, chociażby bez kibiców. Ich nadzieja się nie spełniła. Poniżej zamieszczamy oficjalny komunikat.

– Po kilku dyskusjach przeprowadzonych z promotorem i władzami w Japonii, rząd japoński podjął decyzję o odwołaniu wyścigu z powodu problemów spowodowanych przez koronawirusa w tym kraju. Formuła 1 pracuje teraz nad szczegółami nowego kalendarza i ogłosi ostateczne szczegóły w nadchodzących tygodniach – przyznały władze sportu.

ZOBACZ TAKŻE
GP Australii 2021 oficjalnie odwołane! Przyczyną restrykcje pandemiczne

Katar pewniakiem w kalendarzu?

Odwołanie wyścigu na torze Suzuka, a także dwóch wyżej wymienionych zawodów może być zbawienne dla Kataru. Kraj ze stolicą w Doha od wielu lat stara się o zorganizowanie wyścigu królowej sportów motorowych. Ich wysiłki jednak szły na marne, bowiem Bahrajn skutecznie blokował taką możliwość poprzez klauzulę w kontrakcie organizacji wyścigu. W obliczu pandemii wydaje się jednak, iż kierowcy F1 będą po raz pierwszy rywalizowali na torze Losail. Tor zlokalizowany w Katarze znany jest z organizacji wyścigów serii Moto GP. W przeszłości jako gość do Kataru przybył Lewis Hamilton, aby zobaczyć na własne oczy rywalizacje motocyklistów.

 

 

 

 

 

 

5/5 (liczba głosów: 1)

The requested resource was not found on this server.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama