Connect with us

Czego szukasz?

IndyCar

Iowa Speedway powróci do kalendarza IndyCar w 2022 roku

Iowa Speedway w 2022 roku powróci do kalendarza serii IndyCar. W tym celu zwołano specjalną konferencję prasową.

Iowa Speedway powrót IndyCar

Iowa speedway wraca do IndyCar

Stało się to, czego chciało wielu fanów. Tor Iowa Speedway w 2022 roku będzie gościł 2 wyścigi serii IndyCar. Obiekt zlokalizowany w Newton powraca tym samym do kalendarza po rocznej przerwie. Ostatnie zmagania odbyły się bowiem w 2020 roku. Pierwszy wyścig padł łupem Simona Pagenaud po niesamowitej pogoni, z kolei dzień później triumfował Josef Newgarden. Obaj kierowcy reprezentowali barwy zespołu Penske. Sporo fanów kojarzy także tamten weekend z widowiskowym wypadkiem Coltona Herty i Rinusa VeeKaya w pierwszej gonitwie. Amerykanin pod koniec okresu neutralizacji wywołanej przez Willa Powera nie zwolnił i w efekcie wpadł w tył bolidu Holendra. Syn słynnego Bryana następnie wyleciał w powietrze, przeleciał nad maszyną rywala po czym po kontakcie ze siatką spadł na ziemię. Szczęśliwie obu kierowcom nic się nie stało. 

Herta wypadek Iowa I 2020

Fot. IndyCar / Kolizja Herty i Veekaya mogła być bardzo poważna w skutkach

„Iowa udowodniła swoją wartość”

ZOBACZ TAKŻE
Bryan Herta: Kim jest ulubieniec kibiców IndyCar z lat 90. i ojciec Coltona?

Aby obwieścić powrót „najszybszego krótkiego owalu na świecie” zwołano specjalną konferencję prasową. Jej uczestnikami byli Roger Penske, Graham Rahal, Bobby Rahal, Kim Reynolds i Randy Endeker. Penske tak wypowiedział się o powrocie obiektu: Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z powrotu Iowa Speedway do kalendarza NTT INDYCAR SERIES. Z biegiem lat Iowa udowodniła, że ​​jest odpowiednią wizytówką dla głównych serii single-seaterowych w Ameryce Północnej. To kluczowy owal i znak rozpoznawczy naszego kalendarza, bardzo tęskniliśmy za spotkaniem naszych fanów w Iowa w tym roku i nie możemy się doczekać tego, co nas czeka! Stan jest bogaty w historię wyścigów i bardzo docenia IndyCar oraz jego wspaniałych kierowców i zespoły.  Hy-Vee i ich zaangażowanie w nasz sport podkreśla ich wartość. W tym miejscu kieruję podziękowania dla Hy-Vee i stanu Iowa za zorganizowanie powitania powrotu wyścigów IndyCar na Iowa Speedway.

Wyścig Hy-VeeDeals.com 250 odbędzie się w sobotę, 23 lipca 2022 roku, a Hy-Vee Salute to Farmers 300 odbędzie się w niedzielę dzień później. 

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama