Connect with us

Czego szukasz?

ELMS i AsLMS

39 samochodów na 4 Hours of Spa. Kolejne zmiany w Inter Europolu

ACO opublikowało listę startowa na tegoroczne 4 Hours of Spa. W piątej rundzie sezonu ELMS pojedzie 39 aut, w tym czternaście prototypów LMP2.

4 Hours of Spa 2021 lista
Fot. European Le Mans Series

4 Hours of Spa-Francorchamps będzie piątą rundą sezonu ELMS

Po czterech wyścigach i przerwie na 24 Heures du Mans, sezon European Le Mans Series zmierza powoli ku końcowi. 4 Hours of Spa będzie piątym z sześciu zaplanowanych na ten rok wyścigów. Domowa dla liderów klasyfikacji LMP2 runda ugości w tym roku trzydzieści dziewięć załóg.

Spadek liczby samochodów w stawce jest tym razem wyłączną winą LMP2. Z szesnastu zgłoszonych do pełnego sezonu prototypów w Spa pojedzie ich tylko czternaście. Zabraknie bowiem samochodu IDEC Sport #17 oraz Dragonspeeda #21. Obie załogi, startujące w podklasie Pro-Am, mają za sobą niespecjalnie udane wyścigi, okupując jedne z ostatnich miejsc w klasyfikacji LMP2.

ZOBACZ TAKŻE
Historyczne zwycięstwo Panisa w 4h Monza 2021. Inter Europol na podium

#21 nie wyróżnia się formą w tegorocznym ELMS, mimo solidnego tempa bliźniaczego samochodu w WEC. O ile jednak – choć nie zostało to potwierdzone – w przypadku Dragonspeeda słaba forma może być potencjalną wymówką, to w przypadku IDEC Sport nie o to chodzi. Samochód #17 nie pojedzie w Spa na skutek skasowania przez Dwighta Merrimana dwóch wanien jeszcze przed startem 24 Heures du Mans dwa tygodnie temu.

Ciekawostką w LMP2 będzie obecność dwóch zwycięzców klasy z Le Mans. Ferdinand Habsburg będzie częścią składu Algarve Pro #24 w ramach całosezonowego zobowiązania. Tymczasem w Cool Racing #37 nieobecnego Antonina Borgę zastąpi na ostatnie dwie rundy Charles Milesi. Cool tym samym zapewnia sobie stabilność składu, czego nie można powiedzieć o ich rywalach z Ultimate. Ekipa wystawiająca Orecę #29 nie znalazła jeszcze zastępcy François Heriau po jego kontuzji sprzed kilku tygodni. To oznacza, że Ultimate ma przy sobie jedyny TBA na liście.

W pozostałych klasach stabilnie. A na trybunach powrót do normy

LMP3 pojawi się w Spa w komplecie szesnastu prototypów. W stawce nie zaszły prawie żadne zmiany nawet pod względem kierowców. Jedyna świeża krew pojawi się w samochodach Inter Europolu. Załogę #13 złożoną z podstawowego duetu Hippe/de Wilde zasili tym razem Australijczyk Aidan Read, który powróci do LMP3 po półtorarocznej przerwie. Jednak w tym czasie Read zdążył zaliczyć sezon AsLMS w LMP2 oraz kilka rund IMSA Sportscar za kierownicą BMW M6 GT3. Załogę #14 stowrzą tymczasem Mattia Pasini i Mateusz Kaprzyk, wspomagani przez debiutanta w wyścigach prototypów – Chilijczyka Nicolasa Pino.

ZOBACZ TAKŻE
ELMS 2020: United, i długo długo nic | Podsumowanie sezonu

W GT3 tymczasem zobaczymy dziewięć samochodów w tradycyjnym składzie. O punkty powalczy sześć Ferrari, dwa Porsche i jeden Aston Martin. Podobnie jak w LMP, także tutaj zobaczymy w stawce dwóch zwycięzców tegorocznego Le Mans – François Perrodo i Alessio Rovera pojadą w AF Corse Ferrari #88. Tymczasem w Spirit of Race Ferrari #55, po przerwie na sprawy osobiste za kierownicę powróci Matt Griffin. Jego zmiennikami będą ponownie Duncan Cameron i wicemistrz serii z 2020 roku David Perel.

Całe widowisko będzie można obejrzeć na torze. ELMS zaprosiło bowiem na Spa fanów, po raz pierwszy od końca sezonu 2019. Zgodnie ze zwyczajem panującym w serii, wstęp na tor będzie wolny przez cały weekend, wliczając w to sesje MLMC oraz LES. Jedynym warunkiem zostanai wpuszczonym na trybuny będzie dowód szczepienia przeciwko wiadomemu wirusowi, lub negatywny wynik testu sprzed czterdziestu ośmiu (PCR) lub dwudziestu czterech godzin (antygenowy).

4 Hours of Spa 2021 lista

Fot. European Le Mans Series

Pełna lista startowa ELMS 4 Hours of Spa-Francorchamps 2021 jest dostępna tutaj.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama