Connect with us

Czego szukasz?

FRECA

Wielka nadzieja brazylijskiego motorsportu powraca do wyścigów

Fiński zespół KIC Motorsport w ten weekend wystartuje z trzema kierowcami. Fin Elias Seppänen i Niemiec Nico Göhler „dostali” bowiem nowego kolegę z zespołu. Aktualny mistrz i były już kierowca F2 Gianluca Petecof kontynuuje swoją karierę jako kierowca KIC Motorsport przez następne trzy weekendy wyścigowe.

Gianluca Petecof 2021 KIC

Gianluca Petecof powraca po kilkumiesięcznej przerwie do rywalizacji

Brazylijczyk jest bez wątpienia wielkim talentem. W poprzednim sezonie bowiem kierowca z Kraju Kawy został mistrzem serii Formula Regional European Championship. Pomimo tego zespół Prema nie zdecydował się mu powierzyć mu fotela w Formule 3. Włoski zespół postanowił wtedy zatrudnić Arthura Leclerca. Tym samym Petecof musiał znaleźć sobie miejsce gdzie indziej. Młodego Brazylijczyka do startów w Formule 2 zwerbowała ekipa Campos. Nieżyjący już właściciel zespołu Adrian Campos pokładał w nim wielkie nadzieje. Jak się okazało przeskok z FREC do bezpośredniego przedsionku Formuły 1 okazał się zbyt wielkim wyzwaniem dla 19-latka. W efekcie po dwóch rundach obie strony zakończyły współpracę.

Przez kilka miesięcy kierowca nie mógł znaleźć sobie miejsca. Aż do teraz. Fińska ekipa KIC Motorsport postanowiła bowiem go zatrudnić do startów w serii gdzie przed rokiem Petecof święcił liczne sukcesy. Kierownik zespołu Peter Flythström tak wypowiedział się w oficjalnym oświadczeniu zespołu o zatrudnieniu Brazylijczyka. – Wcześniej, latem, dostaliśmy trzeci bolid, a potem od razu zaczęły dzwonić telefony w sprawie miejsca. Latem rozmawialiśmy z Petecofem, ale ze względu na ograniczenia Covid-19 nie byliśmy w stanie zatrudnić go. Teraz, gdy wyścig na Nurburgringu został odwołany, wszyscy mieliśmy przerwę, która pozwoliła Petecofowi wejść do naszego zespołu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że chce z nami odnosić sukcesy i dlatego oboje jesteśmy bardzo zadowoleni z umowy, która obejmuje trzy kolejne weekendy wyścigowe. 

ZOBACZ TAKŻE
Brazylijski szturm na F1. Czy juniorzy nawiążą do sukcesów rodaków?

Petri Lappalainen, który jest właścicielem KIC Motorsportu również nie kryje entuzjazmu. W sezonie 2020 Petecof pokazał swój talent i wtedy podzieliliśmy się przemyśleniami. Mimo młodego wieku jest bardzo profesjonalny. Dlatego cieszymy się, że możemy mu oddać samochód, który odniesie sukces w edycji Formula Regional by Alpine w sezonie 2021, która jest znacznie bardziej konkurencyjną serią niż rok temu. Ponadto Petecof jest najlepszym możliwym kierowcą, który może podzielić się swoimi uwagami dla naszego zespołu. Będzie też pomagał w rozwoju Eliasowi i Nico. 

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama