Nasze profile w mediach społecznościowych

Serie juniorskie F1

Roman Bilinski zadowolony po kolejnej wygranej w GB3 Championship

Roman Biliński świętował trzecie zwycięstwo w sezonie 2021 w serii GB3 Championship na torze Oulton Park w Cheshire. Polak wywalczył kolejny triumf po deszczowym wyścigu.

Opublikowano

w dniu

Roman Bilinski Oulton Park wygrana
Fot. Jakob Ebrey Photography

Nie ważne jak zaczynasz ważne jak kończysz

To motto najbardziej oddaje weekend w wykonaniu Polaka. Bilinski nie najlepiej bowiam rozpoczął zmagania na Oulton Park. Kierowca zespołu Arden Motorsport bowiem miał problem z tempem. Zdołał jednak przezwyciężyć te kłopoty i w efekcie zwyciężył po raz trzeci w tym sezonie. Polak dobre tempo pokazał już podczas drugiego wyścigu, gdzie stoczył wspaniałą walkę z Sebastianem Alvarezem i ukończył zmagania na ósmej pozycji. Bilinski jednak wyprzedził rywala poza torem i tym samym po karze spadł w ostatecznym rozrachunku na trzynaste miejsce.

Jednak ta sytuacja nie wytrąciła z rytmu kierowcy ekipy Arden Motorsport. Kierowca „Czerwonych Strzał” bowiem po starcie z czwartej pozycji wyszedł w kilka sekund na prowadzenie w trzecim i ostatnim wyścigu podczas tamtego weekendu. Polak następnie z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę i w pełni zasłużenie wygrał po raz trzeci w tym sezonie wyścig GB3 Championship.

ZOBACZ TAKŻE
Roman Biliński o celach i planach. "Chcę startować jako Polak" | WYWIAD

„To znakomity sezon”

Sam zainteresowany tak wypowiedział się o rywalizacji na Oulton Park.

Cieszę się, że mogę wyjechać z Oulton Park z moim trzecim zwycięstwem w sezonie; po trudnej przeprawie na Silverstone i mieszanym weekendzie do tego momentu, było to fantastyczne zakończenie rywalizacji tam.  Bolid sprawował się idealnie. Szczególnie w trudnych warunkach, więc jest to świadectwo ciężkiej pracy i wysiłku, jaki mój zespół Arden Motorsport włożył w zapewnienie mi najlepszych możliwych ustawień. 

Bilinski Oulton Park

Fot. Jakob Ebrey Photography

Polak dodał również, iż liczy na dobre zakończenie obecnego sezonu.

Mam teraz kilka tygodni, aby przetrawić ten weekend, a następnie przejść do przygotowań do finału sezonu na torze Donington Park. Można nauczyć się znacznie więcej z przeciwności niż z sukcesu, ale w ostatnich rundach mieliśmy więcej pecha. Więc cokolwiek wydarzy się w przyszłym miesiącu, będę mógł spojrzeć wstecz na ten sezon jako bardzo pozytywny proces w rozwoju moich umiejętności. Chcę dać z siebie wszystko i przejść do zimy na wysokim poziomie! Jak zawsze dziękuję za wsparcie wszystkich, wiele to dla mnie znaczy.

Ostatni akt sezonu 2021 serii GB3 Championship rozegra się na torze Donnington Park w dniach 16-17 października. 

5/5 (liczba głosów: 4)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama