Connect with us

Czego szukasz?

ELMS i AsLMS

Wyścig 4h Spa ELMS | Relacja LIVE

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo z wyścigu 4h Spa 2021 – przedostatniej rundy sezonu ELMS. Wyścig wystartował o godz. 11:00 czasu polskiego. Załoga WRT prowadzi obecnie po ponad półmetku rywalizacji w Belgii, w międzyczasie ekipa Inter Europol Competition straciła jeden samochód.

WRT prowadzi 4h spa elms 2021 relacja live
Fot. Orlen Team / Twitter

4h Spa 2021 ELMS: Słowo wprowadzenia do weekendu

Tor Spa-Francorchamps gości piątą i przedostatnią rundę European Le Mans Series. Ekipy i kierowcy wracają do rywalizacji po blisko dwumiesięcznej przerwie spowodowanej między innymi wyścigami 24h Le Mans czy 24h Spa. Te dwa wielkie wydarzenia są bardzo czasochłonne. To też przyczynia się do tak długiej przerwy pomiędzy rundami ELMS.

ZOBACZ TAKŻE
Transmisja 4h Spa ELMS 2024 - gdzie oglądać live? [stream]

Jak wygląda klasyfikacja generalna w poszczególnych klasach?

W klasie LMP2 po dominacji w dwóch pierwszych rundach dość komfortowo prowadzi WRT #41. Belgijska załoga, której kierowcami są Yifei Ye, Robert Kubica i Louis Deletraz ma 75 punktów. Mają ich o jedenaście więcej niż G-Drive #26, którego kierowcami są Roman Rusinov, Franco Colapinto i Nyck De Vries. 57 „oczek” na koncie ma United Autosports #22, w którym startują Phil Hanson, Jonathan Aberdein i Tom Gamble. Brytyjski skład nie prezentuje dominującej formy w ELMS jak rok temu. Jednakże nadal liczy się w walce o tytuł w klasie LMP2. Jeśli chodzi o walkę o tytuł i o zaproszenie do 24h Le Mans 2022 matematycznie liczy się w niej jeszcze siedem załóg. Natomiast w walce o drugie miejsce w tabeli – za które także ACO przyznaje zaproszenie do Le Mans – liczy się dziesięć samochodów. Tutaj znajdziecie pełną punktację sezonu 2021.

Jak mają się sprawy w LMP3?

Tam prowadzi Ligier Cool Racing #19 z Nicolasem Maulinim, Mattem Bellem i Niklasem Kruttenem. Ta załoga zgromadziła 80 punktów – o trzynaście więcej niż DKR Engineering, które wystawia Duqueine prowadzone przez Alaina Berga i Laurentsa Horra. 42 punkty ma załoga #13 Inter Europol Competition, która nadal liczy się w walce o tytuł. Oprócz „Piekarzy” w walce o mistrzostwo i jedno zaproszenie do wyścigu 24h Le Mans liczy się jeszcze załogi United Autosports #2 i #15 RLR MSport.

ZOBACZ TAKŻE
ACO pokazało kalendarz ELMS na sezon 2022. Są powroty

Nie zapominajmy o GTE

W tym roku klasa LMGTE stoi pod znakiem dominacji Ferrari niezależnie od tego jakie BoP wyznaczą promotorzy ELMS. Na czele znajduje się #80 Iron Lynx z Matteo Cressonim, Miguelem Moliną i Rino Mastronardim za kierownicą. Ta trójka ma na koncie 83 punkty – zaledwie o siedem więcej niż Spirit of Race z Duncanem Cameronem, Mattem Griffinem i Davidem Perelem za kierownicą. 56 punktów zdobyło AF Corse #88. Teoretycznie w walce liczą się jeszcze załogi WeatherTech Racing wystawiane przez Proton Competition, JMW Ferrari i drugi samochód Iron Lynx.

Krótko o kwalifikacjach

W sesji dla LMP2 najszybszy był Charles Milesi. Belg zdobył pierwsze pole startowe dla Cool Racing przed Philem Hansonem w United Autosports #22. Louis Deletraz zakwalifikował załogę #41 na trzecim miejscu przed Patrickiem Piletem w IDEC Sport. Trzeci rząd to Duqueine i Algarve Pro. Natomiast dopiero w czwartym rzędzie znajdują się G-Drive, z których #26 jest najbliższym rywalem WRT w walce o tytuł.

W LMP3 najlepiej spisało się DKR Engineering. Laurents Horr zdobył pole position dla samochodu Duqueine z numerem #14 przed Ugo de Wilde w #13 Inter Europolu. Za nimi ustawią się United Autosports #2 i Graff #8.

Jeśli chodzi o klasę GTE to Porsche #77 ekipy Proton Racing pokonało Ferrari w walce o pierwsze miejsce na starcie. Niespodzianką jest też piąte pole startowe Astona Martina TF Sport.

ZOBACZ TAKŻE
Kwalifikacje ELMS do 4h Spa: Sukces Piekarzy i Cool Racing

Relacja LIVE z wyścigu 4h Spa 2021 w ELMS

Wyścig wystartuje o godz. 11:00 i potrwa cztery godziny. W trakcie rywalizacji nie spodziewamy się opadów deszczu. Tutaj znajduje się ustawienie na starcie w wyścigu 4h Spa.

 

4.5/5 (liczba głosów: 4)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama