Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Nowa Honda Civic Type R na pierwszych zdjęciach. Debiut w 2022 roku

Honda podzieliła się zdjęciami mocno zamaskowanego Civika XI Type R, informując jednocześnie, że rozpoczyna intensywne testy swojego hot hatcha na słynnym torze Nürburgring. Samochód zadebiutuje w przyszłym roku.

Honda Civic XI Type R

Podobnie jak poprzednicy, nowa Honda Civic Type R wzbudza spory entuzjazm jeszcze przed premierą. Jest ona mocno wyczekiwana przez fanów japońskiej marki. Type R uchodzi bowiem za jednego z najlepszych i najbardziej rasowych hot hatchy, mimo iż ma tylko przedni napęd. Jednak jej krzykliwy design z wieloma wyróżnikami (zwłaszcza w poprzednim Civiku X) oraz bardzo dobre właściwości jezdne mają swoje wierne grono zwolenników. Honda ma w zwyczaju testować swoje ostre hatchbacki przed premierą na słynnym torze Nürburgring. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego wcielenia Civika Type R, którego debiut zapowiedziano na przyszły rok. Jednocześnie producent poinformował, że samochód rozpoczyna testy na słynnym torze. Przy okazji podzielił się zdjęciami zakamuflowanego egzemplarza.

Honda Civic Type R wciąż łatwa do rozpoznania

Pomimo mocnego kamuflaża można dostrzec charakterystyczne dla Civika Type R elementy w postaci wielkiego spojlera wieńczącego klapę bagażnika, czerwonych zacisków hamulcowych Brembo, opon Michelin Pilot Sport 4 oraz charakterystycznych końcówek układu wydechowego. Podobnie jak w poprzedniku, zastosowaniu tutaj trzy rury, jednak mają one inny układ, gdyż centralna rura jest większa, zaś dwie pozostałe mniejsze. W Civiku X było bowiem odwrotnie. Wygląda to dość oryginalnie i jesteśmy ciekawi, jak będzie komponowało się z resztą pojazdu. Jak wiadomo, nowy Civic ma bardziej stonowany design od poprzednika. Topowy wariant Type R zapewne otrzyma wiele wyróżników wizualnych i nie tylko.

Honda Civic XI Type R

Nowy Civic Type R najprawdopodobniej otrzyma jednak mniej wlotów powietrza (lub też ich imitacji) co poprzednik, gdyż nie znajdziemy w nim dużych plastikowych elementów z tyłu. Z kolei wspomniane tylne skrzydło znajduje się teraz nieco wyżej i ma bardziej płaski kształt. Wśród wyróżników Type R znajdziemy też nieco inną atrapę chłodnicy o strukturze plastra miodu oraz zmodyfikowany przedni zderzak z większymi wlotami powietrza.

ZOBACZ TAKŻE
Nowa Honda Civic Hatchback zaprezentowana. Podążanie własną drogą

Ostatnia Honda z silnikiem spalinowym w Europie

Honda póki co milczy na temat układu napędowego. Najnowsze przecieki wskazują na obecność znanej z poprzednika, aczkolwiek odpowiednio zmodyfikowanej jednostki benzynowej 2.0 z turbodoładowaniem. W Civiku X rozwijała ona 320 KM oraz 400 Nm. Wiadomo natomiast, że Civic XI Type R będzie ostatnią Hondą w Europie wyposażoną w czysto spalinowy silnik. Następne będą już bowiem hybrydy i elektryki.

5/5 (liczba głosów: 1)
Reklama