Nasze profile w mediach społecznościowych

Biznes

Historyczne zmiany w Daimlerze. To koniec osobówek i dostawczaków

Akcjonariusze spółki Daimler AG na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, które odbyło się 1 października 2021 r. w trybie wirtualnym, zdecydowaną większością głosów uchwalili historyczną zmianę kursu przedsiębiorstwa.

Opublikowano

w dniu

daimler logo
Fot. Daimler

Niemal jednogłośna zmiana

Za odłączeniem działu samochodów ciężarowych i autobusów oraz za wejściem spółki Daimler Truck Holding AG jako samodzielnego przedsiębiorstwa na frankfurcką giełdę papierów wartościowych opowiedziało się 99,90% kapitału zakładowego reprezentowanego przy podejmowaniu uchwały.

Zdecydowaną większością głosów, wynoszącą 99,89%, zgromadzenie akcjonariuszy zgodziło się także na zmianę firmy z Daimler AG na Mercedes-Benz Group AG z dniem 1 lutego 2022 r. Nowa nazwa podkreśli przyszłe ukierunkowanie marek Mercedes-Benz, Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach i Mercedes-EQ na samochody osobowe i dostawcze.

ZOBACZ TAKŻE
Inwestycja w samochody. 11 propozycji, na których (raczej) nie stracicie

Obie te zmiany czekają jeszcze na wpisanie do rejestru handlowego. 

Spora popularność transmisji z zebrania

Dotychczasowi członkowie rady nadzorczej Daimler, Marie Wieck i Joe Kaeser w związku z nowym kursem przedsiębiorstwa złożyli mandaty, aby teraz skupić się na działalności w radzie nadzorczej spółki Daimler Truck Holding AG. Na ich następców w radzie nadzorczej Daimler AG walne zgromadzenie wybrało Helene Svahn (99,34% głosów) i Olafa Kocha (98,60% głosów).

ZOBACZ TAKŻE
Hybrydy plug-in są coraz popularniejsze. Wybraliśmy 7 najciekawszych

Nadzwyczajnemu walnemu zgromadzeniu, odbywającemu się w trybie wirtualnym, przyglądało się w Internecie około 3 tys. widzów. Reprezentowano na nim łącznie 56,45% kapitału zakładowego.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama