Nasze profile w mediach społecznościowych

Serie juniorskie F1

Roman Biliński ma marzenie. „Chcę wystartować na torze w Poznaniu”

Roman Biliński wypowiedział się o swoim wielkim marzeniu, jakim byłoby móc pojawienie się na torze w Poznaniu.

Opublikowano

w dniu

Roman Bilinski Snetterton
Fot. Jakob Ebrey

Roman Biliński chciałby sprawdzić się na torze Poznań

Polski kierowca wielokrotnie podkreślał jak ważny jest dla niego Kraj nad Wisłą. Choć mieszka w Wielkiej Brytanii, to stale powtarza, iż Polska to dla niego drugi dom. Marzeniem zawodnika, który reprezentował ekipę Arden Motorsport w sezonie 2021 w serii GB3 Championship, jest przywrócenie biało-czerwonej flagi do Formuły 1.

ZOBACZ TAKŻE
Roman Biliński o celach i planach. "Chcę startować jako Polak" | WYWIAD

Nie jest to jedyny plan jaki chciałby zrealizować w czasie swojej kariery. W wywiadzie dla serwisu dive-bomb.com Polak został zapytany, na jakim torze chciałby rywalizować w przyszłości. – Mam na liście sporo torów, na których chciałbym rywalizować w przyszłości, ale muszę powiedzieć, iż rywalizacja na torze w Poznaniu byłaby niesamowita, gdyż jest to obiekt zlokalizowany w moim rodzinnym kraju Polsce – powiedział 17-latek. 

W tej sprawie jest drugie dno

Jak się okazuje Roman Biliński chciałby rywalizować na torze w Poznaniu także innego powodu. To właśnie ze stolicy Wielkopolski pochodzi bowiem jego rodzina. Już samo pojawienie się 17-latka na Torze Poznań spowodowałoby tłumne pojawienie się polskich kibiców chcących osobiście poznać kierowcę. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę sukcesy z niedawno zakończonego sezonu w GB3 Championship,

Nie pozostaje nic innego jak życzyć kierowcy, aby zrealizował swoje wielkie marzenie. Przypomnijmy, iż w sezonie 2021 Roman Biliński w klasyfikacji serii GB3 Championship w klasyfikacji kierowców zajął niezłe 7. miejsce. I to pomimo że pomimo nie wystartował w pierwszych 6 wyścigach kampanii. Polski kierowca w trakcie jej trwania zdołał wygrać 3 wyścigi, a w 4 innych stanął na podium. 

ZOBACZ TAKŻE
Klasyfikacja kierowców GB3 Championship: Sprawdź pozycję Bilinskiego

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama