Nasze profile w mediach społecznościowych

Serie juniorskie F1

Akademia Williamsa ma nowy nabytek. To supertalent z USA

Sylwetka amerykańskiego kierowcy jest doskonale znana fanom Formuły 3. Logan Sargeant, który w podczas bieżącego sezonu reprezentował barwy Charouz Racing System został kierowcą akademii Williamsa. Tym samym utalentowanego kierowcę m.in. Carlin Buzz Racing czy Premy Racing prawdopodobnie czeka awans w hierarchii wyścigowej.

Opublikowano

w dniu

Fot. CRS

Problem finansów rozwiązany

Po poprzednim sezonie mówiło się, iż Logan Sargeant ma szansę awansować serię wyżej. Trzeci kierowca klasyfikacji generalnej w klasyfikacji generalnej nie zawiódł oczekiwań kibiców, pokazując drzemiący w nim potencjał. Pomimo dobrych występów Amerykanina spotkały problemy finansowe. Przez długi okres czasu wątpliwy był jego start w Formuły 3, w której niedawno odniósł sukces. Wówczas pomocną rękę do 20-latka wyciągnęła czeska stajnia wyścigową, jaką jest Charouz Racing System. Jeden z najsłabszych bolidów w stawce nie okazał się przeszkodą, gdyż zdołał 4 razy stanąć na podium, wygrywając 1. wyścig w rosyjskim Soczi.

Szansa na wyścigi na rodzimej ziemi

W ostatnim czasie pojawiła się informacja, iż Sargeant w poniedziałek 25 października, weźmie wraz z Nico Hulkenbergiem udział w testach bolidu serii IndyCar na torze Barber Motorsport Park w Alabamie. Umiejętności młodego Amerykanina sprawdzić chciał legendarny amerykański wyścigowy A.J. Foyt. Wkrótce potem ogłoszono, iż do sesji nie dojdzie. Można tym samym wysnuć teorię, iż miało to miejsce właśnie ze względu na dołączenie do akademii Williamsa.

ZOBACZ TAKŻE
A.J. Foyt - mistrz wszechstronnej jazdy | Legendy motosportu

Wypowiedzi zainteresowanych stron

Logan Sargeant i Jost Capito skomentowali nawiązanie współpracy. Obaj Panowie nie mogą doczekać się realizacji wspólnych celów.

– To dla mnie zaszczyt potwierdzić, że dołączę do Williams Racing w ramach ich akademii kierowców. Jestem niezmiernie wdzięczny za szansę i wiarę, jaką we mnie pokładają. Ogromne podziękowania dla Infinity_ISM za całą ich pomoc. Nie mogę się doczekać, żeby zacząć – powiedział Sargeant.

– Jestem zadowolony, że mogę powitać Logana w akademii kierowców Williamsa. Pokazał swój talent w Formule 3, stale osiągając dobre rezultaty w bardzo wymagającej stawce. Jestem dumny, że Williams odegra rolę w dalszym rozwoju kolejnego młodego kierowcy powiedział Jost Capito.

Zasłużona szansa Amerykanina

Osobiście cieszy mnie ruch poczyniony przez akademię Williamsa. W ostatnim czasie idzie zauważyć, że ta ekipa zaczęła czynić poważne kroki, by odbudować swoją silną pozycję sprzed lata. Przede wszystkim świadczą o tym wyniki z Formuły 1, gdzie George Russell oraz Nicholas Latifi osiągają lepsze wyniki niż na początku obecnej kampanii. Postawienie na Logan Sargeanta w kontekście Formuły 2 powinno pozostać formalnością, ponieważ kierowca wyróżniał się na tle zespołowych kolegów oraz reszty stawki. 20-latek jest przykładem kierowcy, który mimo różnych trudności nie poddaje się i walczy o realizację swoich marzeń. Porażka, jaką można określić wybór Enzo Fittipaldiego do Formuły 2, nie złamały Amerykanina, przed którym wreszcie pojawia się wielka szansa.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama