Nasze profile w mediach społecznościowych

Serie juniorskie F1

Jamie Chadwick wygrała finał sezonu i obroniła mistrzostwo | Analiza

Jamie Chadwick wygrała finałowy wyścig sezonu W Series na torze w Austin i tym samym obroniła tytuł mistrzyni serii. Po raz kolejny ze świetnej strony pokazała się także Abbi Pulling.

Opublikowano

w dniu

Jamie Chadwick mistrzynią

Najlepsza zawodniczka: Jamie Chadwick

Chyba żaden kibic nie spodziewał się innego scenariusza. Brytyjka do wyścigu ruszała z pole position, prowadziła przez cały wyścig, wykręciła najszybszy czas okrążenia i oczywiście zwyciężyła z wielką przewagą nad rywalkami. Tym samym protegowana Williamsa obroniła tytuł mistrzyni serii. Dzięki temu osiągnięciu zawodniczka z Bath uzbierała brakujące punkty do superlicencji. Zobaczymy co z tym fantem zrobi Williams. Zawodniczce sukcesy pogratulował etatowy kierowca Williamsa George Russell.

Zachwyciła po raz kolejny Abbi Pulling

Rodaczka Chadwick wyciągnęła wnioski z pierwszej rywalizacji na torze Austin. Brytyjka do finału sezonu ruszała z 2. pozycji. Z racji, iż Jamie Chadwick uciekła jej po starcie, Pulling skupiła się na dowiezieniu 2. lokaty do mety. 18-latka przez cały wyścig trzymała równe tempo. W efekcie Emma Kimilainen nie była w stanie się do niej zbliżyć, aby spróbować przeprowadzić atak. Dla zawodniczki, która przez problemy straciła miejsce w Brytyjskiej F4 to pierwsze podium na tym poziomie. Mimo, iż nie wzięła udziału w połowie zmagań, gdyż występowała jako rezerwowa, w klasyfikacji zajęła 7. miejsce.

Dramat Sabre Cook

Amerykanka to jedyna zawodniczka, która podczas niedawno zakończonego sezonu W Series nie zdołała zdobyć ani jednego punktu. Niewiele brakowało a ten stan rzeczy zmieniłby się. Cook pod koniec rywalizacji jechała bowiem na 8. pozycji. Niestety jej szczęście nie trwało długo. Na niespełna 7 minut przed końcem rywalizacji w jej tył uderzyła Jessica Hawkins. Obie zawodniczki obróciły się i tym samym straciły szanse na zdobycz punktową. Amerykanka ostatecznie na metę dojechała jako 15.

Pechowy wyścig Fabienne Wohlwend

Dla zawodniczki z Liechtensteinu finał sezonu W Series był bardzo pechowy. Wohlwend tuż po starcie najechała na krawężnik i jej bolid został podbity do góry. Tym samym spadła na 11. miejsce. To nie był jednak koniec dramatu zawodniczki urodzonej w Vaduz. Na 10 minut przed końcem wyścigu protegowana zespołu Bunker Racing musiała wycofać się z wyścigu z powodu problemów mechanicznych.

Mamy mistrzynię!

Zgodnie z przewidywaniami mistrzynią serii została Jamie Chadwick, która uzbierała 159 punktów. Druga Alice Powell zgromadziła 132 „oczka”, a trzecia Emma Kimilainen 108. Dosyć sensacyjnie best of the rest okazała się Nerea Marti. Młoda Hiszpanka z dorobkiem 61 punktów zajęła 4. miejsce w klasyfikacji zawodniczek. Pełne tabele jak i wyniki wyścigu są dostępne  tutaj.