Czego szukasz?

MotoGP

Jorge Lorenzo o Fabio Quartararo. „Zasłużył na mistrzostwo świata”

W ubiegły weekend Fabio Quartararo zapisał się na kartach historii Motocyklowych Mistrzostw Świata jako pierwszy francuski jeździec, który zdobył mistrzowski tytuł. O młodym zawodniku fabrycznej Yamahy w samych superlatywach wypowiedział się Jorge Lorenzo.

Jorge Lorenzo Fabio Quartararo 2021
Fot. MotoGP.com / Jorge Lorenzo Fabio Quartararo

Według trzykrotnego mistrza świata Jorge Lorenzo, Fabio Quartararo w pełni zasłużył na tytuł mistrza świata, który zapewnił sobie podczas Grand Prix w Misano. Hiszpan uważa, że ukończenie każdego wyścigu było kluczowe dla Francuza. – Fabio nigdy się nie pomylił. Yamaha pracowała przez długi czas i bardzo ciężko. Widać więc, że motocykl był w pełni przygotowany.

ZOBACZ TAKŻE
GP Emilli-Romanii: Dramat Bagnai. Quartararo mistrzem świata MotoGP

Jorge Lorenzo chwali Fabio Quartararo

Fabio Quartararo był jednym z głównych pretendentów do mistrzowskiego tytułu już w sezonie 2020. Wówczas jednak francuski jeździec przegrał z Joanem Mirem jak i samym sobą. W ubiegłym roku młody zawodnik Yamahy dwukrotnie nie ukończył wyścigów, a aż czterokrotnie kończył jazdę poza pierwszą dziesiątką. Mimo to, w tegorocznym sezonie poprawił nad pewnymi obszarami, co zapewniło mu regularne wyniki. Tym samym już na dwie rundy przed zakończeniem walki w Motocyklowych Mistrzostwach Świata zapewnił sobie tytuł MŚ.

Na talent Quartararo zwrócił uwagę wspomniany już Jorge Lorenzo. – Nikt się tego nie spodziewał po nim, gdy przyszedł do Petronasa w 2019 roku. Nikt nie myślał, że będzie aż tak konkurencyjny, by zostać mistrzem. Kiedy jeździł w Moto2, mówiono, że nie jest zbyt konkurencyjny. Ludzie uważali, że jest utalentowany, ale nie konsekwentny w swoich działaniach. Mimo to, pokazał wszystkim, że jest inaczej. Stopniowo się poprawiał i bardzo zmienił w porównaniu z poprzednim sezonem.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać GP Walencji MotoGP w Polsce? [transmisja, live]

Dotychczas w sezonie 2021 Francuz jeździł bardzo regularnie. – Nigdy nie popełnił błędu. W mistrzostwach świata MotoGP nie można wygrać każdego wyścigu. Zawsze znajdzie się tor, który nie podpasuje zawodnikowi i jego motocyklowi, ale w takim przypadku musi ukończyć wyścig, a nie rozbić się. To, czy jesteś trzeci, czwarty czy piąty, to nie ma znaczenia. Musisz po prostu dojechać do mety. To jest dokładnie to, co zrobił Fabio w tym roku – przyznał Lorenzo.

Zwycięstwo Quartararo to również świetny powrót na szczyt dla Yamahy. Ostatni bowiem tytuł mistrzowski zespół wywalczył w 2015 roku właśnie z Jorge Lorenzo.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama