Czego szukasz?

Książki motoryzacyjne

„Aston Martin. Made in Britain”. Stig napisał książkę o brytyjskiej legendzie

Sto lat pionierskiego designu, dzikiej prędkości, plam oleju, katapultowych foteli, bomb i pocisków, porażek i triumfów: Aston Martin jest jak pałeczka w sztafecie, która w pełnym biegu przechodzi z jednych troskliwych rąk do kolejnych. To bardzo brytyjska historia – z niesamowitymi polskimi akcentami! – o ludziach obdarzonych niezłomnym charakterem i nieustająco dążących do tego, by być najlepszymi.

aston martin ben collins książka

To oczywiście historia wielu wątków

Aston Martin to opowieść o szpiegach, zawrotnej prędkości i geniuszach agresywnej jazdy. To w pewnym sensie oczywiście list miłosny kierowcy do jednej z najbardziej uwielbianych na świecie maszyn. Ben Collins opisał historię brytyjskiej legendy w ośmiu rozdziałach, które wiarygodnie i czytelnie podzieliły grubo ponad 100 lat Astona Martina. 

Pierwsze, diabelnie szybkie modele Astona Martina powstawały przecież już wówczas, kiedy późniejsza siedziba Ferrari w Maranello była jeszcze… zaoranym polem. Ben Collins w swojej książce opiewa poczynania innowatorów, którzy przez ponad sto lat podtrzymywali firmową pasję. Od Martina i Bamforda – wizjonerskich pionierów, po Adriana Neweya – dzisiejszego guru designu. Od siatki przed- i powojennych szpiegów i kierowców wyścigowych, po Davida Browna i przejmująco piękne modele serii DB, kojarzące się oczywiście nierozłącznie z Jamesem Bondem.

ZOBACZ TAKŻE
Maluchem do raju. Czym i jak podróżowano w PRL-u?

Brytyjski  kierowca wyścigowy napisał książkę o brytyjskiej legendzie. Czy mogło być lepiej?

Ben Collins odkrywa tajemnice samochodu agenta 007 z unikatowej perspektywy: śmigając po wiejskich drogach w Vantage’u swojego ojca, prowadząc Astony Martiny w czterech filmach o Jamesie Bondzie i zmagając się z zespołem Astona w legendarnym dwudziestoczterogodzinnym wyścigu Le Mans.

To oczywiście historia sukcesu: triumfu inżynierii, która stworzyła ikonę motoryzacji, przyprawiającą entuzjastów czterech kółek o szybsze bicie serca i jaśniejącą na samochodowym firmamencie nieprzerwanie od szalonych lat dwudziestych ubiegłego wieku aż po dzień dzisiejszy.

ZOBACZ TAKŻE
Czy da się to przyspieszyć? Jeremy Clarkson powraca z nową książką

Dane techniczne

„Aston Martin. Made in Britain”
Autor: Ben Collins
Wydawca: Insignis
Premiera: 10.11.2021
Cena okładkowa: 44,99 zł
Liczba stron: 397

Książkę z 30-procentowym rabatem możecie kupić za pomocą serwisu swiatksiazki.pl.

3.3/5 (liczba głosów: 3)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama