Connect with us

Czego szukasz?

MotoGP

Marc Marquez opuści także GP Walencji i testy. Kłopoty Hondy

Marc Marquez opuści finałową rundę sezonu, czyli GP Walencji oraz posezonowe testy w Jerez. Sytuacja zdrowotna Hiszpana jest poważniejsza.

marquez opusci gp walencji i testy po sezonie
Fot. MotoGP.com

Od początku sprawa wyglądała na poważną

Tydzień temu Honda Racing Corporation poinformowała, że ich główny zawodnik nie wystartuje w GP Algarve. Wtedy japoński producent przekazał, że zawodnik doznał wstrząśnienia mózgu po wypadku podczas treningu na motocyklu crossowym. Wtedy też dowiedzieliśmy się, że ośmiokrotny mistrz świata spróbuje powrócić na ostatni wyścig sezonu 2021. Jednakże poniedziałkowe badanie lekarskie wykluczyło taką możliwość. Jednak tym razem nie zastąpi go Stefan Bradl, ani żaden inny zawodnik.

ZOBACZ TAKŻE
Casey Stoner: Wiele nauczyłem się od Valentino Rossiego

Już wówczas podejrzewano, że na owym urazie się nie skończyło

Oczywiście krążą spekulacje odnośnie tego czy faktycznie Hiszpan pauzuje z powodów, które oficjalnie podaje Honda czy jednak z przyczyn związanych z zeszłoroczną kontuzją. Jednakże nie ma dowodów, które mogłyby tu jakkolwiek podważyć wiarygodność informacji japońskiego producenta.

Teraz się okazuje, że sytuacja nawiązuje do tej, z sezonu 2011. Wtedy też Marc Marquez uszkodził jeden z nerwów w okolicy prawego oka w wypadku podczas treningu Moto2 przed GP Malezji. Doktor Sánchez Dalmau, który badał zawodnika mówi o „prawym górnym nerwie” oraz „mięśniu skośnym gałkowym”, które są „sparaliżowane”. Lekarz wspomniał także, że zawodnik obecnie widzi podwójnie i w tym przypadku zalecono leczenie konserwatywnymi metodami. To z kolei oznacza, że samo leczenie będzie przebiegać bez pośpiechu. Informacja prasowa o tym, że Marc Marquez opuści GP Walencji znajduje się tutaj.

ZOBACZ TAKŻE
Gdzie oglądać MotoGP w 2024 roku w Polsce? [transmisja, stream, live]

Honda w kłopotliwej sytuacji przed sezonem 2022

Japoński producent jest znany ze swojego podejścia do rozwoju motocykla skupionego wokół jednego konkretnego zawodnika. To z kolei oznacza, że jeśli ich główny zawodnik nie jest w stanie się ścigać i testować to tracą najważniejszy punkt odniesienia. Na szczęście Marc Marquez zdołał sprawdzić prototypowe wersje motocykla na sezon 2022 miesiąc temu w Misano. Jednakże najbliższe testy w Jerez będą ważnym momentem przy obieraniu kierunku rozwoju na sezon 2022. Brak ich głównego zawodnika na torze utrudni HRC prace nad poprawą RC213V względem konkurencji, która zdecydowanie przebuduje swoje maszyny na kolejny sezon.

GP Walencji, które opuści Marc Marquez odbędzie się w najbliższy weekend na torze imienia Ricardo Tormo. Będzie to też pożegnalny wyścig Valentino Rossiego, który zakończy karierę w MotoGP po 25 latach startów.

Oceń nasz artykuł!
Reklama