Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

IMSA SportsCar

BMW wybrało zespół do programu LMDh i GTD Pro w IMSA Sportscar

Zgodnie ze spekulacjami to właśnie zespół Rahal Latterman obsłuży fabryczne programy BMW w LMDh i GTD Pro w najbliższych latach.

BMW wiąże się z Team RLL przy projekcie LMDh i GTD Pro
Fot. BMW Motorsport

Rahal Lattterman zacieśnia więzy z BMW

To właśnie zespół Bobby’ego Rahala oraz Davida Lattermana obsłuży fabryczny program BMW w IMSA SportsCar Championship, gdzie wystawią dwa prototypy LMDh. Jednakże to nastąpi dopiero w 2023 roku. W takim razie, czym ten zespół zajmie się w najbliższym sezonie? Tu też ogłoszono ciekawe rozwiązanie. Otóż Team RLL pozostanie w topowej klasie GT w amerykańskiej serii, która w sezonie 2022 przejdzie z aut GTE na pojazdy GT3 i zmieni nazwę z GTLM na GTD Pro. Tam też zobaczymy amerykański zespół, który wystawi duet BMW M4 GT3, które w ostatnich tygodniach zaliczyło swój wyścigowy debiut. Ten pojazd zastąpi wysłużone już M6 GT3, które w IMSA SportsCar wystawia Turner Motorsports. Natomiast Rahal Latterman w ostatnich latach w tej serii wystawia słynne BMW M8 GTE, które po dzisiejszym Petit Le Mans również zakończą starty.

ZOBACZ TAKŻE
Chevrolet i Corvette Racing z nowym programem i samochodem

Przy programie GTD Pro należy podkreślić, że ta współpraca dotyczy tylko sezonu 2022. Nie wiemy, czy w 2023 roku Team RLL pozostanie w tej klasie. Jeśli nie, to szanse na przejęcie tego programu może mieć Turner Motorsports, o ile BMW zostanie w GTD Pro.

To logiczny ruch, który zapowiadano już wiosną

Wtedy też Michael Krack, który jest szefem BMW Motorsport, dał do zrozumienia, że koncern rozważa program w Hypercarach. Natomiast SportsCar365.com donosiło, że Team RLL może zająć się obsługą tej operacji. Biorąc pod uwagę doświadczenie tego zespołu z obsłudze pojazdów z Bawarii można uznać to za w pełni logiczny wybór. Zespół w ostatnich latach dwukrotnie wygrał Rolex 24 Daytona w klasie GTLM. Do tego rok temu BMW oraz Team RLL zdobyli tytuł w Michelin Endurance Cup w ramach IMSA Sportscar Championship. Te sukcesy mówią same za siebie i w pełni tłumaczą decyzję o pogłębieniu współpracy.

Franciscus van Meel: Projekt LMDh nabiera tempa

Dyrektor generalny BMW nie ukrywał ogromnego zadowolenia z takiego wyboru. – Cieszę się z tego kamienia milowego. Razem z Bobbym Rahalem oraz Dallarą mamy pod ręką ekspertów z doświadczeniem. Wierzę też, że w przyszłym sezonie będziemy w stanie podjąć kolejne ważne, któe będą ważne dla tego programu – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE
Tytuły i ważne pożegnania, czyli zapowiedź 24. edycji Petit Le Mans

Podobny entuzjazm wyrażił Bobby Rahal, który jest szefem Team RLL. – Dla mnie to jest spełnienie marzeń! Rywalizacja z zupełnie nowymi M4 GT3, a następnie z prototypem LMDh i walka o wygrane to zdecydowanie kierunek, w którym chcemy się udać. Jestem za to wdzięczny BMW Motorsport – zakończył szef zespołu RLL.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama