Connect with us

Czego szukasz?

ELMS i AsLMS

Inter Europol Competition wróci do AsLMS w 2022

Inter Europol Competition powróci do Asian Le Mans Series na sezon 2022. To właśnie w tej serii polski zespół odnosił swoje największe sukcesy w wyścigach endurance. Oprócz tego ogłoszono już także kilka innych zespołów.

Inter Europol Competition wraca do AsLMS
Fot. European Le Mans Series

Jak będzie wyglądać program Piekarzy?

Tu spekulowało się o kilku możliwościach. Pojawiały się doniesienia o startach w klasie LMP3, lub LMP2, a nawet w obu na raz. W tej drugiej kategorii mieliby wystawić Orekę 07. Wówczas „Piekarze” mieliby wystawić nowe podwozie, które polski zespół zakupił na potrzeby powrotu do tej klasy w cyklu ELMS w przyszłym roku. Ostatecznie skończyło się na jednym Ligierze JSP320 w LMP3 – oczywiście z silnikiem Nissana. Powrót polskiego zespołu z przynajmniej jednym samochodem zapowiadano już kilka dni temu. Obecnie nie wiemy tego, jaki będzie skład kierowców.

Warto wspomnieć o sukcesach Inter Europol Competition w azjatyckich mistrzostwach. Największym z nich jest tytuł w klasie LMP3 w sezonie 2018 – 2019. To dzięki niemu polski zespół dostał zaproszenie do 24H Le Mans tego samego roku. W przeszłości zdarzało im się także wystawiać dwa samochody w LMP2. Jednakże tam Inter Europol Competition musiał się zadowolić nieco słabszymi wynikami.

ZOBACZ TAKŻE
Znamy kalendarz AsLMS 2022. Skusi on ekipy ELMS?

Sasha Fassbender: Jesteśmy zadowoleni z powrotu do Asian Le Mans Series

Mamy bardzo dobre wspomnienia z sezonu 2018/2019. Wtedy Kuba Śmiechowski i Martin Hippe wygrali mistrzostwa w naszym prototypie LMP3 z numerem 13. To właśnie w ten sposób zdobyli prawo startu Le Mans w tym samym roku. Z nadzieją czekamy na powrót w przyszlym roku z inną załogą, która będzie miała potencjał, aby znów wygrać Asian Le Mans Series – powiedział menedżer zespołu.

ZOBACZ TAKŻE
Niezbędnik AsLMS: Wszystko, co warto wiedzieć o sezonie 2023

Kto jeszcze pojawi się w Asian Le Mans Series?

W LMP2 mamy już zapowiedzianą obecność takich zespołów jak High Class Racing czy ARC Bratislava. Natomiast w LMP3 zobaczymy chociażby dwa samochody Nielsen Racing oraz jeden prototyp Rinaldi Racing. Ci pierwsi wystawią samochód także w LMP2. RInaldi wystawi także jeden pojazd w klasie GT z samochodem Ferrari. W tej kategorii powinno pojawić się także Herberth Racing, Inception Racing oraz przynajmniej jedno BMW M4 GT3 – prawdopodobnie wystawi je zespół Walkenhorst. W najbliższym czasie poznamy listę startową azjatyckich mistrzostw. Mistrzostwa Asian Le Mans Series można śledzić za darmo w serwisie YouTube. Przy okazji warto zauważyć, że promotor AsLMS przedłużył partnerstwo z firmą Michelin na dostawę opon na kolejne trzy sezony.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama