Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Świetne nagranie od Alpine. Alonso przegląda memy i żartuje (video)

Fernando Alonso stanął w Katarze na najniższym stopniu podium. Na powrót do najlepszej trójki rywalizacji czekał aż 146 wyścigów, a poprzednio dokonał tego podczas GP Węgier w 2014 roku. Nietrudno się zatem dziwić, że humor dopisuje kierowcy Alpine, który postanowił zdradzić kilka ciekawostek.

fernando alonso memy katar
Fot. Twitter / Alpine F1 Team

Alonso przegląda memy i opowiada ciekawostki

Zespół Alpine w F1 opublikował w swoich mediach społecznościowych ciekawe video z Fernando Alonso. Dotyczyło ono podium zdobytego przez niego podczas wyścigu o GP Kataru. Hiszpański kierowca jest wniebowzięty po tym sukcesie i trudno mu się dziwić, gdyż czekał na to aż 2674 dni.

Siedem lat to kawał czasu i nie powinno zdziwić to, że Alonso wspomina z nostalgią czasy, kiedy to on święcił triumfy w królowej sportów motorowych. Podczas przeglądania memów z wyścigu, Hiszpan stwierdził, że pracownicy zespołu Alpine to bardzo zżyta grupa z ogromnym potencjałem na przyszłość.

Ponadto zauważył, iż około 30 do 40 procent osób w fabryce to osoby, z którymi pracował, gdy zdobywał mistrzowskie tytuły. Lata 2005 i 2006 były prawdopodobnie najlepszymi w jego całej karierze. Zaskakuje zatem fakt, że wracając po latach do francuskiej stajni Fernando zastał tam aż tyle znajomych twarzy.

ZOBACZ TAKŻE
Końcowa klasyfikacja kierowców F1 2021 - sprawdź, jak wygląda

Trofeum zaginęło, czyli zabawne historie zza kulis

Ponadto Fernando Alonso wspomniał o samym trofeum, które otrzymał na podium w Lusajl. Wszystko w związku z zabawnym zdjęciem, który zamieścił sam zespół. Po powrocie do siedziby zespołu w Enstone, Hiszpan „stracił nad nim kontrolę”, a więc puchar prawdopodobnie zaginął w gąszczu rąk pracowników. Od tej pory kierowca Alpine nie widział swojej nagrody za znakomity rezultat, nie wliczając w to oczywiście przejrzanych zdjęć, na których ją trzymał.

Zespół prowadzony przez m.in. Marcina Budkowskiego ma aspiracje na to, żeby jak najlepiej zakończyć sezon 2021. Ich najważniejszym celem wydaje się utrzymanie piątej lokaty w klasyfikacji konstruktorów. Nad szóstym AlphaTauri mają obecnie 25 punktów przewagi i raczej ciężko będzie to roztrwonić. Wyniki z Kataru są bardzo dobrym prognostykiem na dwa ostatnie wyścigi, które odbędą się w Azji. Jeśli kierowcom Alpine nie przytrafi się coś złego w Dżuddzie i Abu Zabi to prawdopodobnie cel zespołu zostanie zrealizowany.

Zobaczcie to niezwykle pozytywne video, w którym „Nando” porusza też wiele innych tematów. 

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama