Czego szukasz?

Video

Górska trauma. Głaz spadł prosto na maskę Volkswagena Polo (video)

Na górskich drogach zdarzają się odcinki, które powodują pewien strach ze względu na ryzyko, że jakiś duży kamień spadnie na samochód. Czasem takie obawy stają się faktem.

volkswagen polo grecja głaz
Fot. YouTube / Proto Thema

Górzysta Grecja miejscem nietypowego zdarzenia

Tym razem takie nieszczęście spotkało dwójkę podróżujących Volkswagenem Polo. Można powiedzieć wprost, że ryzykowali oni życiem poruszając się po górskiej drodze w Grecji. Para jechała drogą w pobliżu górskiego miasta Arachova, na północny zachód od Aten. Głaz nagle odłamał się ze skalnej ściany i uderzył w ich samochód. 

Na szczęście ogromny kamień spadł na maskę, literalnie ją przebijając. Gdyby spadł kilkanaście centymetrów dalej, ta historia byłaby zupełnie inna i znacznie smutniejsza. Zamiast tego można poczuć ulgę, kiedy policja potwierdziła, że nikt nie został ranny. Dwójka podróżujących wyszła z tego wypadku praktycznie bez szwanku, choć oczywiście niezwykle przestraszona. Kierowca Polo jest wręcz oklaskiwany, że w momencie szoku zachował zimną krew i nie zaczął wykonywać dziwnych manewrów, które mogły doprowadzić do innego wypadku.

ZOBACZ TAKŻE
Tyle pytań bez odpowiedzi. Absurdalny transport obrazu Bentleyem (video)

Niezbyt przydatne zabezpieczenia

Osuwisko spowodowane było prawdopodobnie obfitymi opadami deszczu, które nawiedziły tamten rejon w dniach poprzedzających zdarzenie.

Zastanawia nas jednak co innego – skuteczność widocznej na nagraniu metalowej konstrukcji mającej w założeniu ograniczać spadanie takich głazów na jezdnię. Wydaje się, że jest ono nieodpowiednio zwymiarowana. Oczywistym jest, że przeciwdziałanie kamieniom spadającym ze znacznej wysokości i z dużą prędkością nie jest łatwe, ale nie sposób nie odnieść wrażenia, że można tu coś poprawić. Zobaczcie nagranie z tego zdarzenia.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama