Czego szukasz?

Założ konto w BETFAN z motohigh.pl

Samochody elektryczne

Škoda zapowiada Enyaqa Coupe. Debiut już 31 stycznia

Czeska marka zapowiedziała nowego elektrycznego SUV-a w postaci Enyaqa Coupe. Samochód zadebiutuje już 31 stycznia i będzie bardziej sportowo stylizowaną alternatywą dla zwykłego Enyaqa. Wyróżniać ma go wyjątkowo dobra aerodynamika.

Skoda Enyaq Coupe teaser

Już 31 stycznia 2022 r. Škoda zaprezentuje swój nowy, w pełni elektryczny model Enyaq iV w wersji coupe. W udostępnionym zwiastunie można po raz pierwszy zobaczyć wyjątkowo aerodynamiczną sylwetkę nowego, topowego modelu marki. Enyaq Coupe iV charakteryzuje się najlepszym współczynnikiem oporu powietrza w swojej klasie (0,234).

Škoda Enyaq Coupe iV – najbardziej opływowy SUV w segmencie

Nowy Enyaq Coupe iV bazuje na modułowej platformie dla pojazdów elektrycznych MEB Grupy Volkswagena. Dzięki współczynnikowi oporu powietrza o wartości 0,234, elegancki SUV coupe wyznaczy punkt odniesienia w swoim segmencie i poprawi i tak już dobry wynik modelu Enyaq iV. Jest to efekt m.in. nowego kształtu nadwozia – zmianie uległa bowiem sylwetka samochodu. Od słupka B linia dachu łagodnie opada ku tyłowi, przechodząc w tylną klapę i kończąc się ostro zarysowaną krawędzią. W zaprezentowanym przez markę klipie wideo widać również znany z modelu Enyaq iV Crystal Face. Składa się on ze 131 diod LED oświetlających charakterystyczny grill Škody.

Enyaq Coupe teaser

Większy zasięg niż u swoich technicznych bliźniaków

Bardziej efektywne aerodynamicznie nadwozie przełoży się na nieco lepszy zasięg w porównaniu do bliźniaczych modeli. Otóż dystans na jednym ładowaniu wynosi maksymalnie 497 km w przypadku  Audi Q4 Sportback e-Tron i 520 km w przypadku Volkswagena ID.5, przy czym obie liczby oparte są na cyklu testowym WLTP . Czeska marka już wcześniej ogłosiła, że najbardziej wydajna wersja Enyaqa Coupe zaoferuje zasięg na poziomie 535 km. Dla porównania standardowy Enyaq oferuje maksymalnie 510 km zasięgu w topowej wersji (według cyklu WLTP). Nadchodzący SUV coupe będzie oferowany w wersjach „60” i „80” z napędem na tylne koła oraz „80x”, wyposażonej w dwa silniki i napęd na obie osie. Do wyboru będą dwie odmiany akumulatorów – 62 oraz 82 kWh pojemności, a także trzy warianty mocy – 180, 204 oraz 265 KM.

ZOBACZ TAKŻE
Volkswagen ID.5 - zdecydowanie najzgrabniejszy z elektryków VW

Samochód nadal ma być praktyczny, gdyż pojemność bagażnika zmniejszy się raptem o 15 l – do 570 litrów. Światowa premiera nowej Škody Enyaq Coupe iV odbędzie się 31 stycznia 2022 r. Auto trafi do sprzedaży w Europie w pierwszej połowie 2022 roku.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama