Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Samochody elektryczne

Renault ogłosiło ceny elektrycznego Megane. Obawiamy się jednej rzeczy

Renault ogłosiło właśnie ceny całkowicie elektrycznego Megane. Samochód będzie dostępny w dwóch wersjach pojemności baterii i trzech wersjach wyposażenia. Cennik startuje od 154 390 zł.

Renault Megane E-Tech Electric

Od 154 390 złotych

W tym roku Renault rozszerzyło linię modelową Megane o zupełnie nowy model. Nazywa się Megane E-Tech Electric i jest crossoverem z napędem wyłącznie elektrycznym, co może wskazywać na dalszy kierunek tego modelu. Póki co jednak Renault nie poinformowało oficjalnie o planach zakończenia produkcji spalinowego Megane czy też braku kolejnej generacji modelu.

Przypomnijmy, że ten elektryczny crossover o długości 4,21 metra został skonstruowany na zupełnie nowej platformie CMF-EV opracowanej na potrzeby samochodów elektrycznych. Specjalnością jest synchroniczny silnik elektryczny z uzwojonym wirnikiem, który zapewnia lepszą wydajność niż przy użyciu magnesów trwałych. Nie zawiera też metali szlachetnych, co pozwoliło zmniejszyć koszty i wpływ na środowisko podczas produkcji. Ponadto baterie są ultra cienkie, mają bowiem tylko 11 cm wysokości.

ZOBACZ TAKŻE
Następca Renault Kadjara na pierwszym zwiastunie. Jego nazwa to Austral

Tuż przed końcem roku francuski producent ujawnił ceny swojego nowego elektryka. Cennik startuje od 154 390 złotych brutto. W tej cenie otrzymamy samochód z silnikiem elektrycznym o mocy 130 KM (96 kW) i akumulatorami o pojemności 40 kWh w wersji wyposażenia Equilibre. Będzie go można ładować maksymalnie 85 kW z ładowarek DC. W drugiej, lepszej wersji wyposażenia cena rośnie do 167 390 zł. 

Dostępna będzie także mocniejsza wersja. Cennik Megane E-Tech Electric o mocy 220 KM i akumulatorach o pojemności 60 kWh startuje już od 176 390 zł w wersji Equilibre. Będzie można ładować ją prądem stałym o mocy do 130 kW. O ile słabsza wersja jest dostępna w dwóch wersjach wyposażenia (Equilibre i Techno, w 220-konnej wersji od 189 390 zł), to tę mocniejszą będzie można dodatkowo nabyć w wersji Iconic, której ceny startują od 202 390 zł. Póki co jednak nie wiadomo, co obejmują konkretne wersje. 

Renault Megane E-TECH Electric

Wnętrze nowego Renault Megane E-Tech Electric

Czy Renault na pewno dobrze to wymyśliło?

Co nas najbardziej martwi przy tym cenniku? Właśnie wyposażenie samochodu, bowiem niedawno testy bezpieczeństwa okazały się koszmarem dla samochodów elektrycznych Grupy Renault. Dacia Spring otrzymała zaledwie jedną gwiazdkę, a Renault Zoe zero. Teraz po publikacji cennika i specyfikacji obawiamy się powtórki z rozrywki. Teoretycznie nieźle wycenionych samochodów, które jednak mają niewiele zalet w stosunku do rynkowych konkurentów. W takim przypadku ich targetem będą floty, firmy car-sharingowe i klienci chcący kupić najtańszy możliwy samochód elektryczny.

ZOBACZ TAKŻE
Dramat w testach Euro NCAP. Dwa elektryki z koszmarnymi wynikami

Nie chcemy jeszcze oceniać, ale Volkswagen ID.3 w bazowej konfiguracji – o mocy 145 KM (107 kW) i akumulatorach o pojemności 58 kWh jest wyceniony na 161 490 zł. To siedem tysięcy złotych więcej, a znacznie lepsze parametry. Porównując natomiast mocniejszy Megane E-Tech Electric (220 KM, 60 kWh, cena od 176 390 zł) z mocniejszym ID.3 także nie wygląda to najlepiej. Bazowa wersja Pro Performance z silnikiem o mocy 204 KM (150 kW) i akumulatorami o pojemności 58 kWh została wyceniona na 165 290 zł. Niewielka różnica w osiągach, a aż 11 tysięcy złotych różnicy w cenie.

Krótko mówiąc jesteśmy niezwykle ciekawi dalszych informacji dotyczących specyfikacji, a następnie rynkowego zainteresowania. Zamówienia na nowe Megane E-Tech Electric będzie można składać od lutego 2022 roku. Nowy model pojawi się w salonach w maju 2022 roku.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama