Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Verstappen zakochany w Red Bullu. Nie chodzi tylko o wyniki

Choć od GP Abu Zabi minął już prawie tydzień to Max Verstappen nie ma czasu na odpoczynek. Spośród dziesiątek wywiadów, sesji nagraniowych i promocyjnych można wyłuskać jeden, niezmienny przekaz Holendra. Mistrz świata czuje się w Red Bullu, jak w domu i chce zostać w ekipie z Milton Keynes na długie lata.

verstappen milton keynes
Fot. Red Bull Content Pool

„Nie wszystko kręci się wokół wyścigów”

Po zdobyciu pierwszego mistrzostwa świata Max Verstappen nie ma wątpliwości, że Red Bull jest jedynym zespołem, w którym może osiągnąć swój maksymalny potencjał. Pytany przez dziennikarzy, czy w Milton Keynes czuje się jak w domu, Holender nie krył ciepłych słów wobec swoich współpracowników.

Dokładnie tak się czuję. Myślę, że słyszeliście to przez moje radio po wyścigu. Pytałem się, czy mogę z nimi zostać na kolejne dziesięć, czy piętnaście lat. Jestem bardzo wdzięczny za to gdzie jestem i co z nimi osiągnąłem. Do tego, w Red Bullu mogę być sobą, co jest dla mnie bardzo ważne. I nie chodzi w tym wszystkim wyłącznie o wyniki. Zawsze mamy sporo frajdy i śmiechu razem. Po prostu nie wszystko kręci się wokół wyścigów i dzięki temu tak bardzo doceniamy to, co robimy – skomentował kierowca Red Bulla.

ZOBACZ TAKŻE
Od Vettela do Verstappena – 2968 dni Red Bull Racing

Max Verstappen podkreślał również, że najbardziej jest wdzięczny Red Bullowi za zaufanie, jakim obdarzyli go na początku kariery w F1. Pomimo, iż w ubiegłych latach Holender wielokrotnie popełniał błędy, zespół zawsze dawał mu pozwolenie na szukanie własnych limitów. Verstappen nie ma wątpliwości, że ostatecznie przełożyło się to na mistrzostwo w sezonie 2021.

„Osiągnąłem w Formule 1 wszystko, co chciałem”

W trakcie sezonu, kierowca Red Bulla często podkreślał, że jego ambicje zaspokoi już jedno mistrzostwo świata. Pytany w tym tygodniu o te wypowiedzi, Verstappen ponownie podkreślił, że kolejny tytuł nic już nie zmieni w jego życiu, a on zyskał spokój ducha i spełnienie.

ZOBACZ TAKŻE
Czy F1 może być dumna z rywalizacji Verstappena i Hamiltona? | Felieton

Jestem teraz bardziej zrelaksowany, niż kiedykolwiek wcześniej. Osiągnąłem w Formule 1 wszystko, co chciałem. Wszystko co wydarzy się w przyszłości będę traktował już tylko jako bonus – zapewnił Verstappen.

Wyjątkowe przywitanie mistrza świata w fabryce

Tuż po zdobyciu mistrzostwa świata, Max Verstappen udał się do fabryki Red Bulla w Milton Keynes. Holender został przywitany przez współpracowników w wyjątkowy sposób. Utworzyli oni wzdłuż drogi prowadzącej do fabryki szpaler i odpalili pomarańczowe race, które wielokrotnie widzieliśmy u holenderskich kibiców na trybunach.

Materiał wideo i zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć na oficjalnych profilach kierowcy i zespołu na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Red Bull Racing Honda (@redbullracing)

 

 

5/5 (liczba głosów: 3)
Reklama