Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Maserati MC20 Convertible na pierwszym zwiastunie. Debiut w 2022 roku

Finezyjny włoski supersamochód wkrótce doczeka się wersji z otwartym nadwoziem. Nowe Maserati MC20 Convertible właśnie doczekało się pierwszej oficjalnej zapowiedzi, zaś samochód zadebiutuje już za kilka miesięcy.

Maserati MC20 Spider

Już podczas debiutu odmiany coupe w 2020 roku było jasne, że Maserati MC20 doczeka się odmiany z otwartym nadwoziem. Dopiero teraz jednak doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi tego wariantu oraz wiemy, kiedy można się go spodziewać. Włoska marka opublikowała bowiem garść zdjęć przedstawiających zakamuflowany egzemplarz, opisując go jak „wczesny prototyp kabrioletu”. Supersamochód spod znaku trójzębu nosi specjalny kamuflaż przedstawiający chmury, co ma nawiązywać do jazdy bez dachu. Co już wiadomo o Maserati MC20 Convertible?

Maserati MC20 Spider w specjalnym, „pochmurnym” kamuflażu

Do słupków A kabriolet jest identyczny z odmianą coupe. Różnice tkwią w linii dachu oraz tylnej części pojazdu. Dach ma wypukłe kształty, zaś odsłonięta pokrywa silnika zniknęła w celu wygospodarowania miejsca na chowanie dachu. Maserati wspomniało, że nadwozie pojazdu jest całkowicie wykonane z włókna węglowego i innych materiałów kompozytowych, co wskazuje także na lekką konstrukcję dachu, który zapewne będzie twardy lub też przybierze postać zdejmowanego panelu.

Maserati MC20 Spider

Sercem pojazdu będzie ta sama co w wersji coupe 3-litrowa jednostka V6 Nettuno z podwójnym doładowaniem. Rozwija on 630 KM i 730 Nm, zaś napęd trafia na tylne koła za pośrednictwem 8-stopniowej przekładni dwusprzęgłowej. W coupe zestaw ten zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,9 s i prędkość maksymalną na poziomie 323 km/h. W wariancie Spider (taką nazwę prawdopodobnie otrzyma ta opcja nadwoziowa) powinny one być zbliżone.

ZOBACZ TAKŻE
Maserati MC20 - powrót do korzeni. Włoski supersamochód w szczegółach

Będzie też wariant elektryczny

Zgodnie z planem produktowym Maserati na 2020 rok, kabriolet MC20 trafi do sprzedaży w 2022 roku. Dokładny czas premiery nie jest jeszcze dostępny, jednak producent sugeruje, że premiera nie jest zbyt odległa. W najbliższej przyszłości pojawi się trzeci wariant MC20. Ten będzie wyposażony w elektryczny układ napędowy i poczekamy na niego ponad rok. Nie będzie to jednak pierwszy pojazd elektryczny Maserati. Ten zaszczyt trafi do elektrycznej wersji nowego wcielenia GranTurismo, które również zapowiedziano na 2022 rok, zaś wariant elektryczny na 2023 r. Szczegóły dotyczące elektrycznych modeli Maserati nie są jednak znane.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama