Czego szukasz?

Serie juniorskie F1

Wielkie wzruszenie kierowcy F2. „Nigdy nie mogłem sobie tego wyobrazić”

Bent Viscaal za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się wielką radością, jaką wywołało u niego możliwość grania samym sobą w grze F1 2021. Holender wyznał, iż nigdy nie mógł sobie tego wyobrazić.

Bent Viscaal podium
Fot. Dutch Photo Agency

Bent Viscaal: Niepokorny kierowca z zamiłowaniem do wirtualnych wyścigów

Holender w seriach juniorskich uznawany jest jednocześnie za jednego z najbardziej utalentowanych i niepokornych kierowców. Z czasów jego rywalizacji w F3, każdy pamięta drugi deszczowy wyścig rozegrany na Hungaroringu w 2020 roku. W jego trakcie Bent Viscaal wyeliminował w drodze po później mu odebrane zwycięstwo Igora Fragę, a kilka okrążeń później wyprzedził poza torem jednego z zawodników Premy. Za te 2 incydenty zawodnik z Albergen został ukarany łącznie 10 sekundami kary i tym samym nie zdobył nawet punktów. 

W sezonie 2021 Holender rywalizował w Formule 2. I jak się okazało nieco dojrzał. Chociażby na torze w Dżuddzie podczas drugiego sprinterskiego przez kilka okrążeń bezskutecznie próbował minąć Christiana Lundgaarda. Za każdym razem wypadał z toru w pierwszym zakręcie i musiał oddawać mu pozycję, co robił bezproblemowo. W swoim premierowym sezonie w F2 Holender 2-krotnie stawał na podium w jednym z najgorszych zespołów w stawce. Przełożyło się to na dorobek 34 punktów i 14. miejsce w klasyfikacji kierowców. Biorąc pod uwagę jak w poprzednich latach spisywali się kierowcy Tridentu, jest to bardzo dobry wynik. Warto dodać fakt, iż kierowca włoskiej ekipy dosłownie zdominował swojego doświadczonego partnera z zespołu jakim był Marino Sato.

ZOBACZ TAKŻE
Nerea Marti o testach F3. "W Series dało mi pewną propozycję" | WYWIAD

Po godzinach wielką pasją Viscaala są wyścigowe gry komputerowe. Holender regularnie gra w produkcje takie jak iRacing, Assetto Corsa czy w serię gier F1 od studia Codemasters. W edycji z 2021 roku czekała na niego niespodzianka.

„Gram w gry wyścigowe od 2008 roku, ale…”

Na początku grudnia 2021 roku studio Codemasters dodało do swojej produkcji, jaką jest gra F1 2021, sezon F2 z 2021 roku. Fakt ten odbił się tradycyjnie jak od 2019 roku (to właśnie od tej edycji w grach od Codemasters możemy wcielić się w zawodników F2) szerokim echem w środowisku bezpośredniego zaplecza Formuły 1. Wiele zespołów jak i zawodników udostępniło wiadomość o tym na swoich portalach społecznościowych. Jednym z nich był Bent Viscaal. Za pośrednictwem Twittera Holender odniósł się do aktualizacji zawierającej jego osobę. – Gram w gry F1 od 2008 roku. Nigdy jednak nie mogłem sobie wyobrazić, że będę mógł wybrać w niej samego siebie a tu proszę.

Śledząc social media innych kierowców z F2, to właśnie Viscaal najmocniej cieszył się z faktu, iż jego osoba znalazła się w grze F1 2021. Podczas jednego z wywiadów zawodnik zespołu Trident ze wzruszeniem wyznał, iż tym samym spełniło się jedno z jego większych marzeń. Kolejnym celem na jego liście jest dostanie się do F1, ale już tej prawdziwej. 

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama