Czego szukasz?

Założ konto w BETFAN z motohigh.pl

MotoGP

Mooney sponsorem tytularnym VR46 Team?

Zespół dziewięciokrotnego mistrza świata w najbliższych dniach potwierdzi nową nazwę ekipy wraz z pozyskaniem nowego partnera. Przy okazji przypominamy jak wyglądała sprawa poprzedniego kandydata na tytularnego partnera tej ekipy.

Aramco nie będzie sponsorem zespołu Valentino Rossiego
Fot. MotoGP.com

Niekończąca się saga

Tak można opisać drogę jaką przechodzi Valentino Rossi oraz jego zespół, który przygotuje się do debiutu w MotoGP. Mniej więcej jesienią 2020 roku ogłoszono, że ekipa awansuje do klasy królewskiej. Jednocześnie od tamtego momentu trwają dyskusje na temat tego kto zostanie ich sponsorem tytularnym. Od razu należało wykluczyć telewizję Sky Italia, która była z VR46 Racing Team od ich debiutu w Moto3. Tu mówi się, że włoski gigant medialny ma zwiększyć wsparcie finansowe w fabrycznym zespole Aprilii kosztem ekipy Rossiego.

ZOBACZ TAKŻE
Podsumowanie sezonu 2021 w MotoGP – cz. 1 – Yamaha, Ducati, Suzuki

Aramco dołącza do gry…

Wiosną 2021 roku wydawało nam się, że głównym sponsorem tej ekipy zostanie Aramco, czyli arabski koncern petrochemiczny. Tu warto zauważyć, że nawet zaprezentowano nową nazwę zespołu przy okazji ogłoszenia partnerstwa z Ducati. Innym ciekawym smaczkiem tej współpracy miało być przekonanie Valentino Rossiego przez Aramco, aby Włoch przejechał jeden sezon jako zawodnik swojej ekipy. Ten jednak nie wyglądał na szczególnie zainteresowanego taką ofertą, ponieważ chciał już zakończyć karierę.

… a jednak nie

Latem mieliśmy poznać dalsze szczegóły współpracy pomiędzy obydwoma podmiotami. W tym celu miała odbyć sie właściwa konferencja, do której nie doszło. Zamiast tego Valentino Rossi, Alessandro Salucci czy Pablo Nieto musieli odpowiadać na niewygodne pytania dziennikarzy o to jak wygląda sytuacja. Okazało się, że z pewnych przyczyn Aramco oraz VR46 Team nie doszły do porozumienia i arabski koncern raczej nie pojawi się w MotoGP.

ZOBACZ TAKŻE
Podsumowanie sezonu 2021 w MotoGP – cz. 2 – Honda, KTM, Aprilia

To postawiło ekipę Valentino Rossiego w kłopotliwej sytuacji, ponieważ VR46 Team potrzebuje wsparcia finansowego, aby dobrze przygotować się do debiutu w MotoGP. Strona MotoGP.com informuje, że z pomocą ma przyjść firma Mooney. Słowem wyjaśnienia – to jest włoska firma z sektora bankowości zajmująca się także obsługą płatności i przekazu pieniężnego. Ta firma ma się związać z zespołem „The Doctora” zarówno w MotoGP jak i Moto2. W klasie królewskiej ich zawodnikami w sezonie 2022 zostaną Luca Marini i Marco Bezzecchi. Oficjalne ogłoszenie ma się pojawić w poniedziałek trzeciego stycznia 2022 roku. Natomiast sam zespół ma odsłonić swoje nowe barwy pod koniec wspomnianego miesiąca na antenie Sky Italia.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama