Czego szukasz?

Założ konto w BETFAN z motohigh.pl

Samochody elektryczne

BMW iX M60 oferuje ponad 600 KM i osiągi na poziomie Lamborghini

Topowy wariant nowego elektrycznego SUV-a od BMW zadebiutował właśnie na targach elektroniki i nowych technologii CES 2022 w Las Vegas. BMW iX M60i rozwija ponad 600 KM i oferuje osiągi na poziomie Lamborghini Urusa.

BMW iX M60

Pod koniec 2020 roku zadebiutował pierwszy opracowany od podstaw elektryczny SUV z Monachium. Na odbywających się właśnie targach elektroniki CES w Las Vegas Niemcy zaprezentowali topowy wariant BMW iX M60. iX M60 wykorzystuje dwa silniki elektryczne i akumulator o pojemności 111,5 kWh, co daje łączną moc wyjściową do 610 KM 1100 niutonometrów, dostępne przez około 10 sekund, gdy tryb Sport i kontrola startu są obie aktywne. To blisko o 300 KM więcej od bazowego wariantu. Z kolei stałą moc wariantu iX M60 wyliczono na około 540 KM.

BMW iX M60 – elektryk z duszą sportowca

Samochód przyspiesza od 0 do 97 km/h (60 mph) w zaledwie 3,6 sekundy i rozpędza się do 250 km/h. Niemiecka marka deklaruje, że średnie zapotrzebowanie na energię potrzebną do przejechania 100 km wynosi od 21,7 do i 24,7 kWh. Pozwoli to zatem na pokonanie dystansu do 566 km według cyklu pomiarowego WLTP. Przy maksymalnej szybkości ładowania 250 kilowatów, iX M60 potrzebuje zaledwie 36 minut, aby uzyskać do 80 procent na stacji szybkiego ładowania.

BMW iX M60

Różnice wizualne pomiędzy wersją xDrive50 a M60 są raczej subtelne. Obejmują one z zewnątrz indywidualne akcenty Titanium Bronze, z logo M, elementy wykończone w nowym odcieniu High Gloss Black i Titanium Bronze z tyłu. Kupujący mogą ponadto zdecydować się na nowe 22-calowe felgi aerodynamiczne z dopasowanym wzorem Titanium Bronze (standardowe mają 21 cali). Dostępnych jest siedem opcji kolorystycznych nadwozia: alpejski biały, ciemny grafit, niebieski Phytonic, niebieski Ridge Mountain, Storm Bay, szary Oxide i czerwony Aventurin.

ZOBACZ TAKŻE
BMW iX -elektryczny SUV o zasięgu 600 km. Nowy rozdział w historii BMW

Kilka wyróżników znajdziemy też w kabinie BMW iX M60. Samochód zachował znany z pozostałych wersji BMW Live Cockpit z 12,3-calowym zestawem wirtualnych zegarów oraz 14,9-calowym dotykowym ekranem systemu infotainment. Funkcja BMW Natural Interaction umożliwia obsługę multimediów czy komputera pokładowego za pomocą mowy i gestów. Auto posiada też elementy ze szczotkowanego aluminium i kryształowe gałkę skrzyni biegów oraz pokrętło systemu iDrive.

Bogate w nowinki technologiczne

Inne standardowe funkcje obejmują wyposażenie bezpieczeństwa aktywnego, takie jak adaptacyjny tempomat, automatyczny asystent świateł drogowych, kamera parkowania 360 stopni oraz asystent parkowania Plus, który automatycznie parkuje samochód przy minimalnej ingerencji kierowcy. Nabywcy mogą liczyć także na indukcyjną ładowarkę, hotspot wi-fi 5G oraz audio firmy Bowers&Wilkins.

BMW iX M60

Aby poprawić prowadzenie, iX M60 wykorzystuje standardowe adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami i tylnymi kołami skrętnymi. Te funkcje są opcjonalne w modelu xDrive50 w ramach pakietu Sport. W standardzie są też większe hamulce M Performance z pomalowanymi na niebiesko zaciskami z logo M.

BMW iX M60 trafi na rynek w połowie roku i wystartuje z pułapu 106 095 dolarów. Dla porównania słabszy wariant xDrive50 zaczyna się od 84 195 $.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama