Czego szukasz?

Biznes

Świnka Peppa na ekranie w samochodzie? Volvo już wkrótce z YouTube

Samochody Volvo z systemem operacyjnym Google będą mógly wkrótce przesyłać strumieniowo YouTube do samochodu. To zacieśnienie współpracy szwedzkiej marki z amerykańskim gigantem.

youtube w samochodach volvo
Fot. Volvo

Volvo coraz mocniej związuje się z Google

Współpraca między Volvo a Google rozpoczęła się, gdy szwedzka marka ogłosiła, że jako pierwsza zamieści w swoich samochodach system informacyjno-rozrywkowy oparty na systemie Android z aplikacjami i usługami Google.

Liczba wspólnych usług w samochodach cały czas rośnie i obejmuje m.in. zdalne sterowanie samochodem, a więc m.in. blokowanie samochodu czy włączenie ogrzewania w chłodne dni przed wejściem do samochodu. Oczywiście, dużą część tych usług oferują także inne marki w ramach własnych systemów, a poza tym są one głównie dedykowane samochodom elektrycznym.

ZOBACZ TAKŻE
Volvo znowu z RiGCzem. Szwedzi wyznali prawdę o produkcji elektryków

Teraz jednak obie marki robią kolejny krok. Volvo zintegruje bowiem swoje samochody z urządzeniami obsługującymi Asystenta Google. W skrócie oznacza to, że klienci będą mogli łatwo zarządzać samochodem z dowolnego miejsca na ziemi, pod warunkiem że mają przy sobie urządzenie z Asystentem Google. 

To jednak nie wszystko

Najbardziej przełomowe wydaje się jednak co innego. To wprowadzenie do samochodów Volvo usługi YouTube, która będzie dostępna we wszystkich modelach korzystających z wbudowanych systemów Google. Jeśli dobrze rozumiemy, taką funkcję otrzymają także już wyprodukowane modele z systemem Google na pokładzie.

ZOBACZ TAKŻE
Nowość od Volvo. Aplikacja... zwiększy zasięg pojazdów elektrycznych

YouTube to pierwsza platforma video, z której firmy będzie można przesyłać do samochodów Volvo za pośrednictwem Google Play. Jeśli jednak myślicie, że z usługi będzie można korzystać podczas jazdy samochodem, to jesteście w błędzie. To w sposób oczywisty mogłoby rozpraszać kierowcę i wpływać na bezpieczeństwo na drodze. Cel jest inny. Podczas długich podróży samochodami elektrycznymi koniecznie może być zatrzymanie się, aby naładować samochód. A wtedy zamiast bezcelowego kręcenia się po okolicy, będzie można obejrzeć materiały na YouTube. 

Pierwszym samochodem Grupy Volvo z systemem Google na pokładzie był Polestar 2. W 2021 roku szwedzka marka ogłosiła wprowadzenie tego rozwiązania także do samochodów Volvo, z których pierwszymi modelami z tym rozwiązaniem są w pełni elektryczne XC40 Recharge oraz C40 Recharge. 

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama