Czego szukasz?

Biznes

Nowość od Volvo. Aplikacja… zwiększy zasięg pojazdów elektrycznych

Kierowcy w pełni elektrycznego Volvo XC40 Recharge będą mogli wkrótce jeszcze zoptymalizować zasięg jazdy swojego samochodu dzięki nowej aplikacji Range Assistant, która została udostępniona w wersji beta w ramach najnowszej aktualizacji, która ma być pobrana bezprzewodowo i automatycznie. Przypomnijmy, XC40 wyposażone jest w system informacyjno-rozrywkowy oparty na systemie Android Automotive OS, a nowa aplikacja jest wgrywana do systemu samochodu, a nie do naszego telefonu.

volvo range assistant
Fot. Volvo

Coraz większa inteligencja

Dzięki tej aktualizacji kierowcy w pełni elektrycznych samochodów Volvo mogą również liczyć na zwiększony zasięg dzięki usprawnieniom w inteligentnym zarządzaniu bateriami i wydajności regeneracji, a także inteligentnemu zegarowi wykorzystywanemu np. do ogrzania baterii przed jazdą, w celu lepszego wykorzystania ich potencjału.

Aplikacja Range Assistant, stanowiąca idealny przykład strategii Volvo Cars polegającej na przenoszeniu rozwoju oprogramowania w coraz większym stopniu do firmy, pomaga kierowcom śledzić dostępny zasięg ich w pełni elektrycznego samochodu Volvo i optymalizować go poprzez inteligentne zarządzanie energią i porady dotyczące stylu jazdy z punktu widzenia wydajności.

ZOBACZ TAKŻE
Hybrydy plug-in są coraz popularniejsze. Wybraliśmy 7 najciekawszych

Dokładne informacje

Dzięki aplikacji, wgranej do systemu infotainment korzystającego z architektury Android Automotive OS, kierowcy w pełni elektrycznych samochodów Volvo otrzymują jasne i dokładne informacje na temat szacowanego pozostałego zasięgu jazdy oraz zużycia energii w czasie rzeczywistym. Łatwo jest im również zapoznać się z kluczowymi czynnikami wpływającymi na ich zasięg jazdy.

Funkcja optymalizacji zasięgu w aplikacji może automatycznie dostosować pracę klimatyzacji tak, by osiągnąć dłuższy zasięg na jednym ładowaniu. Funkcja ta jest szczególnie użyteczna podczas dłuższych podróży, ponieważ zmniejsza liczbę postojów przy ładowarkach.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Volvo XC60 R-Design 2.0 197 KM - uspokajająca terapia

Prostota obsługi i aktualizacji

Obecna aplikacja to jej wersja beta. Volvo Cars cały czas ją rozwija. Docelowo ma być wzbogacona o funkcję szkolenia kierowcy. Będzie otrzymywał zadania, jak zmienić prędkość i płynność jazdy, aby przedłużyć zasięg. Takie darmowe szkolenie za kierownicą własnego auta. Aplikacja zostanie udostępniona za pośrednictwem najnowszej aktualizacji Over-The-Air dla modeli XC40 Recharge. Modele C40 będą od razu w nią wyposażane na etapie produkcji.

Volvo Cars oferuje aktualizacje Over-The-Air od początku bieżącego roku. Wkrótce będą one dostępne w kolejnych modelach Volvo i na kolejnych rynkach. Firma chwali się, że dzięki temu jest liderem branży w tej dziedzinie. Aktualizacje są łatwe i wygodne dla klientów, umożliwiając im udoskonalanie ich samochodów bez konieczności odwiedzania warsztatu.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama