Czego szukasz?

Samochody

Samochody niedostępne w Polsce – Toyota Noah. Odważny minivan

Tuż przed salonem w Tokio Toyota ujawniła nowe wcielenie minivanów Noah i Voxy. Najnowsza Toyota Noah wyróżnia się wyjątkowo dużym grillem oraz bardzo funkcjonalnym i przestronnym wnętrzem dla ośmiu osób. Do tego jest hybrydą.

Toyota Noah

Toyota Noah wraz z bliźniaczym modelem Voxy („usportowiona” wersja Noah) jest znana w Japonii od 2001 roku, kiedy to zadebiutowało ich pierwsze wcielenie. Teraz duet ten otrzymał IV generację. Jak wiadomo, Japończycy i mieszkańcy innych krajów azjatyckich, lubują się w luksusowych minivanach. Nowa Toyota Noah wygląda odważnie (Voxy jeszcze lepiej), zwłaszcza z przodu, gdzie pojawiła się ogromna atrapa chłodnicy. Nad nią znalazły się natomiast wąskie LED-owe reflektory, połączone listwą ozdobną. Wyglądające odważniej niż kiedykolwiek, rodzinne pojazdy typu boxy mogą być wyposażone w maksymalnie osiem miejsc (choć te środkowe wydają się być ciasne) oraz konfiguracje przystosowane do wózków inwalidzkich, znane jako modele Welcab.

Toyota Voxy

Toyota Voxy

 

Toyota Noah – odważny styl w parze z praktycznością

Samochody oparto na modułowej platformie TNGA-C i wyposażono w elektrycznie przesuwane drzwi z obu stron i podesty do wsiadania. Jednocześnie zachowano pudełkowaty kształt nadwozia, przez co nikt nie powinien narzekać na brak miejsca w kabinie. Toyota Noah mierzy 4695 mm długości i 1895-1925 mm wysokości (w zależności od wersji) , co jak na realia japońskiego rynku czyni ją dość sporym autem. Rozstaw osi liczy 2850 mm. Japońskiego minivana można doposażyć też w szereg dodatków stylistycznych, oferowanych np. przez TRD czy Modellistę. Wówczas pudełkowata Toyota wyróżnia się tylnym spojlerem na klapie bagażnika i innymi stylowymi akcentami. Podobać się też mogą dość futurystyczne tylne lampy (oczywiście LEDowe).

Toyota Noah

Kontynuując kwestię personalizacji każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od dodatków na karoserii i niestandardowych 18-calowych felg po dodatkowe oświetlenie zewnętrzne i osłony klamek. Te dodatki są kontynuowane wewnątrz, gdzie klienci mogą mieć system dźwiękowy JBL, a nawet nadmuchiwany materac. Kabina sama w sobie wygląda schludnie i nowocześnie, a jednocześnie wydaje się być prosta w obsłudze. Nie zabrakło też licznych schowków i półek, w tym przepastnego schowka pod podłogą o pojemności aż 104 litrów. Tylne siedzenia są zamontowane na mechanizmie przesuwnym i można je złożyć, aby uzyskać dodatkową pojemność ładunkową za jednym dotknięciem. Będzie też wariant siedmiomiejscowy wraz z fotelami kapitańskimi w drugim rzędzie.

Toyota NoahToyota Voxy

Toyota Voxy – jeszcze bardziej agresywny minivan

Tańsze wersje wyposażenia mają 8-calowy ekran centralny, podczas gdy droższe modele są aktualizowane do 10,5-calowego wyświetlacza. Toyota twierdzi, że jest pierwszym producentem samochodów, który zainstalował „tylne drzwi z wolnym zatrzymaniem” w wersjach, które nie mają elektrycznie sterowanej tylnej klapy. Działa to w ten sposób, że proste naciśnięcie tylnych drzwi zatrzymuje je pod dowolnym kątem dzięki mechanizmowi Karakuri.

Toyota Noah

Pod maską znalazła się 2-litrowa wolnossąca jednostka benzynowa o mocy 170 KM lub znana z Corolli wersja hybrydowa z silnikiem 1.8, o łącznej mocy 140 KM, współpracująca ze skrzynią e-CVT. Pierwszy wariant ma napędzaną przednią oś i współpracuje z przekładnią CVT. Posiada ona 10 wirtualnych przełożeń w trybie sekwencyjnym, co ma zapewniać „przyjemność znaną z ręcznej zmiany biegów”. Wariant hybrydowy ma ulepszony akumulator i silnik w porównaniu do modelu poprzedniej generacji.

ZOBACZ TAKŻE
Samochody niedostępne w Polsce - Toyota Probox. Podróż do lat 80-tych

Rodzinne auto w sportowym przebraniu

Zarówno Toyota Noah, jak i Voxy, trafiły już do sprzedaży na japońskim rynku. Kosztują od 2 670 000 do 3 960 000 jenów, czyli około 23 300 do 34 500 dolarów. Toyota określa Noah jako wersję mainstreamową, podczas gdy Voxy jest wersją wyjątkową.

 

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama