Connect with us

Czego szukasz?

ELMS i AsLMS

4h Dubaju 2022: Stracona szansa Inter Europolu i DKR na wygraną

W sobotnim wyścigu Asian Le Mans Series w Dubaju doszło do kilku nieoczekiwanych rozstrzygnięć z udziałem klasy LMP3. Pechowo zakończył się on dla polskiego zespołu Inter Europol Competition.

Nielsen Racing dominuje w sobotę w Dubaju w AsLMS
Fot. Nielsen Racing / Twitter

Nielsen Racing spacerowo wygrało w LMP2

Praktycznie ta załoga przez cały czas jechała w swoim wyścigu, który ostatecznie wygrała z przewagą kilku okrążeń. Drugie miejsce dowiózł Graff, który również jechał raczej bez przeszkód. Natomiast High Class Racing i ARC Bratislava napotkały na różne problemy techniczne w trakcie rywalizacji. Chociażby słowacka załoga miała problemy z pompą paliwa w swoim Ligierze, przez co ta ekipa znalazła się w pewnym momencie na końcu stawki.

ZOBACZ TAKŻE
AsLMS 2023 - gdzie obejrzeć 4h Abu Zabi? [transmisja, online, stream]

DKR i Inter Europol Competition mieli zdominować w LMP3…

Te dwa zespoły w pierwszej połowie wyścigu nadawały tak dobre tempo, że walczyły z High Class Racing o miejsce na podium w ogólnej klasyfikacji. To między DKR, a „piekarzami” miała się rozstrzygnąć walka o zwycięstwo w tej klasie mimo pewnej przewagi luksemburskiej ekipy. Niestety w drugiej połowie obydwa samochody natrafiły na poważne problemy.

Po prawie trzech godzinach od startu w garażu zameldował się samochód Inter Europol Competition, który spędził tam kwadrans na naprawach panelu świetlnego. To wyrzuciło ich z walki o podium w klasie i pozwoliło im jedynie na walkę o piątą pozycję. Jeszcze więcej pecha miało wspomniane DKR, które już w drugiej godzinie miało kłopoty techniczne. Jednakże te nie odebrały im wówczas prowadzenia. Dopiero na dwadzieścia minut przed metą okazało się, że samochód musi się zatrzymać na torze i pożegnać ze zwycięstwem. Zatrzymanie tego samochodu oraz awaria Ginetty Konrad Motorsport jako jedyne przyczyniły się do kilku wirtualnych neutralizacji. Dość niespodziewanie dublet wywalczyły obydwie załogi CD Sport, a podium uzupełnił G-Drive operowany przez Graffa.

ZOBACZ TAKŻE
Nielsen zdominował kwalifikacje do 4h Dubaju. Solidnie Polacy

McLaren Inception Racing doskonale otworzył sezon

Brytyjska ekipa w prawdzie obroniła pierwsze pole startowe, ale po drodze musiała ona walczyć o utrzymanie się na czele. Chociażby mocną opozycję stanowił bliźniaczy samochód należący do Optimum Motorsport, który ostatecznie zameldował się tuż za podium, choć w końcówce Joe Osborne gonił Vincenta Abrila w Mercedesie w walce o podium. Drugie stopień podium wywalczyło Rinaldi Racing, a najwyżej sklasyfikowane BMW wywalczyło szóstą pozycję w klasie.

Jutrzejszy wyścig wystartuje po godzinie 14:30 i również potrwa on cztery godziny.

5/5 (liczba głosów: 2)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama