Connect with us

Czego szukasz?

ELMS i AsLMS

IEC z kolejnym kierowcą w ELMS. Ma zaledwie 16 lat

16-letni Francuz Noam Abramczyk dołączy do zespołu Inter Europol Competition w pełnym sezonie European Le Mans Series 2022. Poprowadzi on prototyp Ligier LMP3 z numerem 14 wraz z Kanadyjczykiem Jamesem Daysonem. Nazwisko trzeciego kierowcy zostanie ogłoszone w ciągu kilku dni.

Fot. Hiszpańska F4

Inter Europol Competition powoli odsłania karty

Polski zespół wyścigowy ujawnił kolejne nazwisko, które zobaczymy w nadchodzącym sezonie ELMS. Jest nim młodziutki Francuz Noam Abramczyk.

16-latek w zeszłym sezonie zadebiutował w Hiszpańskiej F4, gdzie reprezentował ekipę Drivex School. Reprezentant hiszpańskiej ekipy z dorobkiem 39 punktów zajął 14. miejsce w klasyfikacji końcowej kierowców. Jego najlepszą pozycją w pojedynczym wyścigu było natomiast 4. miejsce na torze Catalunya, który znany jest z goszczenia Formuły 1.

Spory awans młodego Francuza

Reprezentant Trókolorowych na sezon 2022 zdecydował przenieść się do European Le Mans Series. Po testach na torze Paul Ricard prototypem LMP3 zespół Inter Europol Competition postanowił wcielić go w swoje szeregi. Abramczyk nie kryje z tego powodu zadowolenia i jak przyznaje będzie miał okazję nauczyć się wielu nowych rzeczy.

ZOBACZ TAKŻE
Menedżer Inter Europol Competition o WEC dla motohigh.pl | WYWIAD

W debiucie w ELMS z zespołem Inter Europol Competition najważniejsze będzie zrozumienie, że w poszukiwaniu optymalnych ustawień samochodu konieczne będą kompromisy. Po raz pierwszy w mojej karierze będę dzielił samochód z innymi kierowcami, co będzie dobrym i ekscytującym doświadczeniem. Czeka mnie wiele nauki – powiedział Abramczyk.

Menadżer zespołu Sascha Fassbender liczy, iż młodzi zawodnicy w tym Noam Abramczyk zapewnią stabilne wyniki zespołowi.

– Mając w zespole tylu młodych, utalentowanych kierowców, można z nadzieją patrzeć w przyszłość. Noam pokazał już swój talent i pomimo młodego wieku, chociaż będzie nowicjuszem w wyścigach endurance, sądzimy, że nieraz pozytywnie nas zaskoczy – tak wypowiedział się o zatrudnieniu młodego Francuza.

Kiedy i gdzie zadebiutuje Francuz?

Pierwszy wyścig ELMS odbędzie się 17 kwietnia na torze Paul Ricard. Tym samym Abramczyk będzie miał okazję zaliczyć swój debiut w ELMS na swoim domowym torze.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama