Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Citroen z flotą samochodów dla zespołu kolarskiego. Także C5 X

Citroën zamierza w najbliższym czasie wyposażyć zespół kolarski AG2R Citroën we flotę pojazdów w pełni odpowiadającą potrzebom sportowców pod względem przestronności wnętrza, komfortu, skuteczności i niezawodności

ag2r citroen nowa flota 2022
Fot. Citroen

Odnowienie całej floty

Citroën jako jeden ze sponsorów zespołu kolarskiego AG2R Citroën, zamierza odnowić całą flotę tej ekipy. Planuje też wprowadzić nowe pojazdy, w tym flagowy model Citroëna – nowy C5 X oraz SUV C5 Aircross po liftingu. W skład odnowionej floty wejdą modele C5 Aircross Plug-in Hybrid, C5 X Plug-in Hybrid i Spacetourer. Włączenie hybryd typu plug-in do floty jest szczególnie wymowne, bo daje świadectwo aktywnych działań marki Citroën na rzecz zrównoważonej mobilności.

Ponieważ zespół jest stale w drodze, skład floty samochodów, pozostającej do jego dyspozycji, ma kluczowe znaczenie. Jednym z głównych kryteriów przy wyborze nowych modeli była przestronność wnętrza. Niezwykle ważna jest możliwość przewożenia wszystkiego, co niezbędne – od urządzeń do łączności radiowej poprzez rowery i części zamienne, takie jak koła, narzędzia do wszelkich napraw, kaski, butelki z wodą i zaopatrzenie kolarzy aż po odzież na zmianę. Podczas każdego wyścigu samochód serwisowy przewozi na dachu średnio do 7 rowerów.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Peugeot 508 SW Allure Pack 1.5 HDI EAT8 - dostojny i potulny lew

Łącznie aż 26 samochodów

Citroën C5 X i C5 Aircross świetnie spevvłniają powyższe kryteria skuteczności i niezawodności. Zapewniają one mobilność całemu zespołowi, zarówno podczas wyścigów, jak i treningów w każdym terenie, i dostarczają wszystko, co najistotniejsze. Wybór ten to także komfort, przestronność wnętrza, łatwość dostępu do wnętrza, ładowność, zaawansowane systemy bezpieczeństwa oraz wydajne i przyjazne dla środowiska silniki.

Citroën jest gorącym zwolennikiem zrównoważonej mobilności i uważa, że powinna być dostępna dla szerokich rzesz użytkowników. Do 2025 roku gama modeli marki zostanie w pełni zelektryfikowana. Będzie ona obejmować będzie modele z napędem w 100% elektrycznym lub napędem hybrydowym typu plug-in. Citroën w swoim podejściu do mobilności pragnie zapewnić swoim klientom prawdziwą swobodę przemieszczania się, dbając przy tym o ich komfort i dobre samopoczucie podczas podróży.

W maju bieżącego roku do zespołu AG2R Citroën trafi 10 egzemplarzy C5 X z napędem hybrydowym typu plug-in. W skład floty wejdzie również 9 SUV-ów C5 Aircross Plug-in Hybrid i 7 Spacetourerów. Więcej o kolarskim zespole wspieranym przez francuską markę można dowiedzieć się z jej strony internetowej

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama